Робота над пресом на тренуваннях не приносить бажаного результату? Хочете побачити кубики черевного преса, але вони до сих пір ховаються під шаром підшкірного жиру? Тоді знахідкою для вас стане ця стаття! Нижче ми докладно розберемо 6 головних причин, які не дають знайти бездоганний прес.
Перешкода No1:
М’язи заховані під жировим прошарком
Розвинені м’язи – це тільки 50% успіху.
Іншу половину становить низький відсоток жиру. Тільки при сукупності цих двох чинників прокачаний черевний прес стане помітний. Якщо у вас під шкірою є жировий прошарок, то заповітні «кубики» просто не будуть помітні. Щоб позбутися від неї, необхідний повний перегляд режиму харчування, адже не дарма кажуть, що прес «кується» на кухні. Потрібно виключити зі свого раціону всі швидкі вуглеводи і насичені жири.
Перешкода No2: Одноманітність навантажень
Більшість помилково вважає, що прес являє собою одну пряму м’яз в районі живота. Деякі ділять його на верхній і нижній. Але це не більше ніж оману. В реальності ж м’язова система має більш складну будову. Вона складається крім прямого м’яза, ще й з косих м’язів (внутрішніх і зовнішніх), під якими знаходиться поперечна, а також передній зубчастий м’яз. Всі вони відповідають за рухливість тулуба. Отже, потрібно навантажувати всі ці м’язи за допомогою різних вправ, а не тільки збільшувати число скручувань або підйомів ніг у висі.
Перешкода No3: Тренування упівсили
В останні роки поширився стереотип, що абдомінальні м’язів ефективніше тренувати за один підхід і один раз в тиждень. Інші ж, навпаки, кожен день роблять по 500 скручувань. Такі абсурдні навантаження не приведуть до появи кубиків. Щоб стимулювати м’язи преса, потрібно тренувати їх, як і всі інші м’язові групи. Ви ж не робите 500 присідань зі штангою за одне тренування? Ось і абдомінальні м’язи слід навантажувати в 3 підходи по 6-20 разів (в залежності від вашої програми і цілей). Але при цьому брати в руки обтяження, наприклад, гантель або диск для штанги.
Перешкода No4: Силові навантаження не приводять до спалювання жиру
Силові вправи на прес НЕ топлять жир в зоні очеревини. Забудьте про локальному жіросжіганіі – такого просто не існує. Тільки грамотне поєднання кардіо і силових тренувань, режиму харчування, достатньої кількості сну приведуть до бажаного результату. Щоб його зберегти, необхідна систематичність, оскільки жир в зоні живота зазвичай з’являється першим при неправильній дієті, а йде в останню чергу.
Перешкода No5: Щоденні тренування
Прес задіюються під час виконання багатьох базових вправ, тому немає сенсу в щоденному виконанні вправ на прокачку цих м’язів. Їм також потрібен відпочинок і час на відновлення. Тому розумним рішенням стане включення м’язів кора в тренування всього кілька разів на тиждень.
Перешкода No6: Неправильний раціон харчування
«Сушка» та інші Низьковуглеводні дієти перед змаганнями дають лише короткочасний ефект для виходу на сцену в кращій формі. Як тільки в раціон повернеться шкідлива їжа і «брудна» робота на масу, прес втратить свою привабливість. Щоб назавжди зберегти шість кубиків, потрібна послідовність в раціоні і тренуваннях.
Крім цього необхідно розуміти, що запорука сталевого преса – це постійна «ювелірна» робота над ним. Потрібно раз і назавжди викорінити все 6 помилок, які ми розписали вище, і ввести новий спосіб життя в звичку. Тільки регулярні кардіо і силові тренування в поєднанні з правильним харчуванням допоможуть вам знайти черевний прес своєї мрії!