Одна з основ гардероба сучасного чоловіка незалежно від того, який стиль він вважає за краще в повсякденному житті – це чоловічий діловий костюм.
Діловий костюм являє собою набір з декількох предметів одягу, відрізняє який однорідність тканини і стилю. Класичний чоловічий діловий костюм – це піджак та брюки, в деяких випадках – жилет. Обов’язкові доповнення ділового костюма – класична сорочка, найчастіше білого або іншого світлого відтінку, і краватку. Діловий костюм – універсальний представник чоловічого гардероба: його надягають і на роботу, і на ділові зустрічі, і на всілякі офіційні і урочисті заходи, від ділової презентації до весілля.
Чоловік діловий костюм: трохи історії
Фрак як «прабатько» сучасного формального піджака залишався в моді зовсім недовго – вже в середині дев’ятнадцятого століття його замінив так званий піджак- «візитка», трохи більш демократичний і практичний з точки зору стилю, ніж фрак, який став одягом для виняткових випадків. А для повсякденних реалій в чоловічому гардеробі призначався прямий піджак, який, поряд з брюками і жилетом, став невід’ємною частиною класичного чоловічого костюма.
Зрозуміло, з плином часу і зміною уявлень про модний одяг в суспільстві стиль класичного чоловічого костюма також змінювався. Наприклад, все більшого поширення почала отримувати готовий одяг: якщо раніше елегантні костюми шилися на замовлення, то з появою перших великих магазинів готового одягу чоловіки все частіше почали купувати зручні готові моделі костюмів. Фрак, характерний для чоловічого гардероба дев’ятнадцятого століття, остаточно вийшов з моди, поступившись місцем смокінга – вечірньою формою одягу. Поряд з фраком з чоловічого гардероба практично зникли жилети і двобортні костюми – більшість чоловіків віддавало перевагу зручному і практичному однобортного костюму, перший розквіт популярності якого припав на середину двадцятого століття.
Чоловік діловий костюм сьогодні.
Стиль костюма – найбільш офіційний або, навпаки, демократичний – визначається, в першу чергу, фасоном піджака: така незначна на перший погляд деталь, як кількість ґудзиків, здатна зробити піджак неформальним, або, навпаки, суворим. Прийнято вважати, що піджаки на одному гудзику – варіант для ділового дрес-коду не підходящий, а ось костюм з піджаком на двох гудзиках, застібається з яких, втім, тільки одна, верхня – самий що ні на є консервативний варіант, оптимальний для офісного гардероба . Піджак на трьох ґудзиках – варіант куди більш сучасний: такий піджак підходить і для строгого ділового дресс-коду, і для костюма в трохи більш вільному, неформальному стилі. Нарешті, найдемократичніша модель – це піджак на чотирьох ґудзиках, найчастіше відрізняється характерним спортивним стилем. Автор: Тетяна Смирнова