Сучасний світ диктує свої правила. Одним з них бути необхідність завжди залишатися у формі. Від доглянутості та подтянутости залежить не тільки здоров’я людини, а й перспективи розвитку в кар’єрі, сім’ї та в цілому в суспільстві.
Що таке «фітнес»?

Слово «fit» перекладається як «хороша форма». Багато хто схильний думати, що фітнес – це напрямок спортивних тренувань. Так, це так, але це ще і раціональне меню, ЗСЖ і врегульований режим дня. Загалом, все те, що сприяє підтримці відмінної фізичної форми.
Виходячи від індивідуальних особливостей людини, підбирається меню, вправи для тренування, чергування відпочинку і роботи. Основними факторами, від яких залежатимуть особливості програми, є:
- підлогу;
- вік;
- вага;
- стан здоров’я;
- фізична підготовка.
Тому фітнес для початківців і просунутих спортсменів буде різним.
Бажання досягти поставленої мети, як мотивація до дій

Найчастіше люди, які починаються займатися фітнесом, ставлять перед собою певні завдання. Залежно від них і підбирається програма тренування. Найчастіше переслідуються такі цілі:
- схуднути, мати красиву, струнку й підтягнуту фігуру;
- зміцнити організм, виконати профілактику деяких захворювань;
- поліпшити загальний психічний і фізичний стан;
- збільшити м’язову масу.
З огляду на дані цілі, вибирають вид навантаження. Буває аеробне або анаеробна навантаження.
Аеробні навантаження на увазі виконання легкоатлетичних вправ, плавання і т.д. Всі вправи, при яких організмом використовується велика кількість кисню для виконання дії.
В результаті жир і вуглеводи стануть «паливом» для організму. Завдяки такому виду навантаження можна прискорити метаболічні процеси, поліпшити стан кровоносної системи, зміцнити захисні сили організму.
Анаеробні навантаження включають в себе вправу з вагою. Вони допомагають нарощувати обсяг м’язів.
Іноді дані види комбінують на одному тренуванні. Також обов’язковим є стретчинг. Це ряд вправ, що сприяє розтягуванню м’язових волокон, зв’язок. Без нього неможливо домогтися гарної витривалості, а тому і бажаних результатів.
Які є види фітнесу:
Виходячи від поставленої мети, необхідно вибрати певний вид фітнесу. Його ділять на:
- фітбол;
- аеробіка;
- стретчинг;
- акваеробіка;
- шейпінг;
- танцювальний фітнес і т.д.
Аеробіка. Вона включає в себе вправи, робота яких спрямована на розігрів м’язових волокон, дихальну гімнастику. Його вибирають бажаючі скинути зайві кілограми, підтягнути форму. Таке тренування забирає величезну кількість калорій, що так важливо для бажаючих схуднути. Напрямків цього виду безліч. Це і фанк, і афро, і латино і багато інших.
Аквааеробіка. Тренування здійснюється в воді. Це допомагає збільшити навантаження, так як рідина посилює опір, і вправа ставати виконувати набагато важче.
Стретчинг. Сприяє збільшенню гнучкості. Допомагає в боротьбі з целюлітом. Підходить як вид профілактики від серцево-судинних захворювань.
Пілатес. Тренуються м’язи верхньої частини тіла людини. Часто застосовують даний вид тренувань спортсмени, які відновлюються після отриманої травми або травм.
Калланетік. Розтяжка плюс дихальні вправи.
Бодіфлекс. Вправи на дихання, розтяжка, навантаження на м’язові волокна ;
Фитбол. Тренування з великим м’ячем. Зміцнює м’язи, є профілактикою захворювань опорно-рухового апарату.
Тренування з обважнювачами. Зміцнює м’язи, розвиває силу, витривалість. Це Кроссфіт , бодібілдинг,
пауерліфтинг і т.д.
В залежності від ваших індивідуальних переваг, а також від поставленої мети, ви можете вибрати необхідний напрям тренувань. Головне бажання досягти бажаного.
Як вибрати фітнес-програму

Щоб фітнес тренування для початківців була результативною, необхідно правильно вибрати програму.
Отже, вирішіть для себе, чого саме ви хочете добитися.
Якщо вашою метою є профілактика захворювань кровоносної системи, то можна зайнятися бігом, їздити на велосипеді, плавати. Також підійде йога і бодіфлекс.
Щоб збільшити масу м’язових волокон, будуть потрібні силові тренування. Вік і стан здоров’я визначає підбір програми тренувань. Адже витривалість і можливості організму різні. Якщо це фітнес для новачків, то краще порадитися з професійним тренером. Він в силу своїх знань і досвіду допоможе визначитися з необхідною програмою.
В залежності від віку:
- 18-30 років. Можна чергувати різні навантаження. Виконувати вправи допустимо навіть кожен день. Молодий організм здатний впоратися з тренуванням. Збільште щоденну навантаження. Більше гуляйте, ходіть по сходах.
- 30-40 років. Для даного віку необхідно звернути особливу увагу на раціон харчування. Так як калорій витрачається менше і навантажень, як правило, менше. В результаті частою проблемою є зайва вага і проблеми з суглобами. Тренування повинні відбуватися через день. Підійде аеробіка, плавання, фітнес з обважнювачами. Можна відвідувати комбіновані тренування.
- 40-50 років. У цьому віці відбуваються сильні гормональні зміни. Особливо це стосується жінок. Щоб допомогти організму підтримати його працездатність, необхідно приділяти час фізичної активності систематично. Стретчинг хоча б раз на тиждень. Аеробні тренування 2-3 рази на тиждень.
- Після 50 років. Важливо тримати в нормі вагу. Так як організм почне компенсувати його втрати жиром. Раз в тиждень необхідно відвідувати тренування стретчинга і два рази в тиждень відвідувати кардіо тренування. Більше ходіть пішки, гуляйте в лісі, парку.
Етапи фітнес тренування:
Тренування проходить в кілька етапів. Неважливо, який вид фітнес заняття ви вибрали. Етапи:
- розминка;
- основні вправи;
- заминка.
Тільки так можливо правильно провести тренування без шкоди для організму.
Розминка має на увазі вправи, спрямованість яких обумовлена розігрівом м’язових волокон. Це може бути підняття ніг, махи руками, біг на місці, танцювальний комплекс і т.д. Без неї не повинна починатися ні одне тренування. Зазвичай вона займає близько 10 хвилин.
Основні вправи залежать від виду фітнес-тренування. Їх тривалість визначається можливостями організму людини. Якщо підготовка низька, то вистачить 30 хвилин. При середній фізичній підготовці можна займатися до 60 хвилин. А якщо людина в хорошій спортивній формі, то можна виконувати вправи 1,5 години.
Затримка являє собою комплекс вправ, що сприяє відновленню дихання, розтяжці і заспокоєнню м’язів. З її допомогою організм повертається в спокійне, звичний стан. Нормалізується тиск, пульс. Якщо проігнорувати цей етап і завершити тренування різко, то кров заб’є м’язові волокна, в результаті ви будете відчувати біль в м’язах. Також це негативно впливає на дихальну і кровоносну систему. Тому проводите тренування правильно.