В рекламі великої кількості косметичних продуктів, лікарських засобів можна зустріти назву «колаген». У багатьох дана речовина асоціюється з секретом молодості і здорового самопочуття. Далі спробує розібратися чи так це насправді, для чого потрібен колаген, сфери його використання і як приймати.
Колаген – що це?
Колаген це одна з основних складових антивікової косметики і біологічних добавок. Перед використанням даних препаратів варто дізнатися, що таке колаген і його основні характеристики. Дана речовина постає у вигляді фібрилярні білка, який становить основу сполучної тканини в людському організмі.
Колаген відповідальний за молодість організму і стан здоров’я. Його можна знайти в складі хрящів, сухожиль, кісток, тканинах внутрішніх органів і навіть в м’язових волокнах. Еластин в комбінації з колагеном робить сполучні волокна еластичними, але під впливом запального процесу різноманітної природи колаген руйнується. Для відновлення нормальної концентрації даної речовини потрібно приймати амінокислоти (пролін, лізин) і вітамін С. Колаген в організмі людини відповідальний за багато процесів:
• активізує клітинний ріст;
• підвищує еластичність тканини;
• утримує рідину в складі клітин;
• отстрачівает процес в’ялості і провисання шкіри;
• відповідальний за привабливий вигляд шкірних покривів, фортеця нігтів і здоров’я волосся.
З роками концентрація колагену в тканинах стає все менше. Починаючи з 25-річного віку, виробництво в організмі даного речовини знижується на 1,5%. У сорок років цей процес ще більше активізується і до 60-ти років організм втрачає близько 50% всього колагену. Внаслідок чого стають більш глибокими зморшки, починають страждати суглоби, з’являються хворобливі відчуття в спині і проблеми зі зв’язками. Саме тому з віком необхідно вживати колаген в таблетках.
Найбільш засвоюваним видом даної речовини є гідролізований колаген, який має натуральне походження. У сухій формі дана речовина має в своєму складі 97% білка. Також в ньому міститься 18 різноманітних амінокислот, з них 8 не можна замінити. Такий вид колагену наполовину складається з гліцину, проліну, гідроксипроліну. Багатьом відомий гідролізований колаген в якості желатину. Його виробляють за рахунок часткового руйнування певними ферментами, що міститься в тварин.
Користь колагену для організму – на які процеси він впливає?
Колаген впливає на різноманітні органи в організмі людини, далі розглянемо всі ці прочісування більш докладно:
• Травна система. Колаген приводить в норму травний тракт і сприяє регенерації слизової оболонки. Також він допомагає їжі краще засвоїтися за рахунок розщеплення жирів і білків. З цією метою необхідно приймати колаген, розвівши його у воді, перед прийняттям їжі.
• В косметології використовується колаген для волосся, який надає їм доглянутий і здоровий вигляд. Також дуже корисний колаген для шкіри. На думку вчених це краща речовина від старіння. Він активізує регенерацію шкірних покривів, збільшує їх еластичність. У складі колагену присутні певні амінокислоти, які отстрачівают старіння. Як показали дослідження, щоб зволожити шкірні покриви, омолодити шкіру і прибрати зморшки, потрібно регулярно приймати питної колаген 3-4 рази в тиждень.
• Схуднення. В ході досліджень було доведено, що прийом пептиду колагену на сніданок дає можливість наситити організм на 40% більше, ніж молоком або продуктами з сої. У підсумку, виходить зменшити обсяг споживаної їжі за обідом.
• Часто приймається колаген для суглобів. Колаген знімає запалення в суглобах, знижуючи при цьому больові відчуття. Фахівці довели, що при вживанні колагену щодня по 10 г істотно поліпшується стан колінного суглоба.
• Травми в спорті. Колаген покращує стан зв’язок, сухожиль і м’язів, тому його регулярне вживання дозволяє знизити ймовірність виникнення спортивних травм. Крім того, дана речовина сприяє приросту м’язової маси і прискорює відновні процеси після інтенсивних навантажень в залі.
Як видно із зазначеного вище, колаген в капсулах дозволяє поліпшити загальний стан організму. Крім того, даний пептид дозволяє налагодити сон, тому людина буде бадьорим протягом усього дня, а також помітить істотне поліпшення пам’яті.
Вживання колагену
В організмі людини весь час відбувається руйнування і формування колагену. З роками, під частим впливом сонячних променів, при палінні, сильному пристрасть до солодощів, колаген руйнується швидше, ніж виробляється, тому тоді потрібно знати, в чому полягає колаген. У значної концентрації налічується колаген в продуктах, навіть просте відоме багатьом домашнє блюдо як холодець в своєму складі має 80% колагену. Також дана речовина є в наступних продуктах:
• молочних продуктах – сирі, молоці;
• яйцях;
• ягодах і фруктах – чорниці, малині, вишні;
• морепродуктах і рибі;
• в гречаній каші і вівсяної;
• горіхах;
• курці, індичці.
Багатьох цікавить, як приймати колаген, щоб не нашкодити своєму здоров’ю. У кожної банки з колагеном у вигляді порошку є своя інструкція. Найчастіше оптимальною дозою є одна мірна ложка – 6600мг, таку дозу порошку потрібно розвести в 200 мл холодної води. Після прийому порошку можна нічого їсти півгодини.
Також слід розібратися, як пити колаген в таблетках. Колаген в капсулах призначений для перорального застосування, визначати тривалість та інтенсивність курсу потрібно для кожної людини індивідуально. Як правило, тривалість прийому становить 1 місяць, після цього варто зробити паузу на 1-2 місяці.
На думку фахівців, навіть з метою профілактики в рік потрібно робити 4 курсу колагену. Приймати капсули необхідно незадовго до сну, стандартна доза становить 3 таблетки, запиваючи великою кількістю води. Після прийому капсул можна нічого їсти 1-2 години.
Колаген може вводитися під шкіру для збереження молодості шкірних покривів. На думку комерційних досліджень, які замовляють косметичні фірми – уколи колагену не завдають шкоди і відрізняються коротким позитивним косметологічним дією (близько 3-х місяців).
При цьому можуть спостерігатися побічні реакції у вигляді невеликих набряків і синців. Але як зазначають вчені з Німеччини, близько 10% госпіталізованих пацієнтів потрапляють до лікарні після «уколів краси». Захворювання у цих хворих спровоковані інфекціями, які заносяться під шкіру з уколом, в результаті пошкоджуються повіки і самі очі. Після цього пацієнтам потрібне спеціальне лікування.
На закінчення можна сказати, що коллагену властива користь і шкода. Але погіршити здоров’я даний білок може тільки при зловживаннями добавками і «уколами краси». Якщо хочете підтримувати свій організм в хорошій формі і зберегти молодість максимально довго, то краще за все додати в свій раціон продукти, що містять колаген.