Життя, у моделей-жінок і чоловіків, після подіуму, тільки починається і кожен може спробувати відшукати себе заново.
«Сьогодні ти затребуваний, а що буде завтра, не знає ніхто» , – цю фразу люблять повторювати всі моделі, незалежно від віку і ступеня зірковості. Тому робити ставку на молодість і красу сьогодні прийнято з оглядкою на вищу освіту та інші таланти і здібності. Мультіталантлівость – це тренд. Та й самі дизайнери все частіше вважають за краще інтелектуальних моделей, бачачи в них муз і навіть співтворців.
Модель-дизайнер.
Не секрет, що багато моделей носять одяг власного виготовлення, змішуючи її з дизайнерськими речами і кутюром. Підхопити тенденцію, вписатися у світову моду з чимось своїм – справа звична. Це «щось» для кожної моделі індивідуально: для Марини Лінчук це іменний жакет Rag and Bone, для Дар’ї Вербовій – ювелірні прикраси, для Наталії Водянової – жіночу нижню білизну Etam. Чи стануть ці леді повноцінними дизайнерами, покаже час. А ось дизайнери визнані подібну ініціативу цінують дуже високо. Так, Еді Сліман під час роботи в Dior Homme вчив дизайну своїх найталановитіших моделей, а Карл Лагерфельд присвоїв коханому манекеннику Батісту Джіабіконі офіційний статус «Мій спадкоємець».
Модель-актор.
Правда, сам Батист мріє стати актором і вже знявся в двох короткометражних фільмах Карла, продемонструвавши неабиякі таланти і здібності. І це цілком закономірно: майже всі відомі голлівудські актори – колишні моделі. Мілла Йовович, Моніка Белуччі, Анджеліна Джолі, Ештон Катчер, Летиція Каста – всі вони колись вибрали стартовим майданчиком модельний бізнес і, як відомо, не прогадали. До них цей фокус успішно виконали Мерилін Монро, Бріжіт Бардо, Грейс Келлі. А зараз мріють повторити Жизель Бундхен, Джемма Ворд, Марина Лінчук.
Але найактуальнішим на сьогоднішній день прикладом перевтілення колишньої моделі в актора став Роберт Паттінсон. Незважаючи на клятвені запевнення самого Роба, що моделлю він був нікчемною, фотографіями його модельної пори обвішані всі форуми і сайти. І там є на що подивитися: 2007 рік, реклама одягу Hackett, безвісний Паттінсон зі спокоєм Будди входить в образ англійського аристократа з книжки Джейн Остін. Якби ця зйомка хоча б на півроку пізніше, розлючені шанувальниці не залишили б від його костюма і нитки, а шикарного скакуна, з яким Роберт стояв поруч, продали б на eBay. У такій ситуації скепсис по відношенню до себе самого більш ніж виправданий. Ось тільки модельна кар’єра Роба на цьому не закінчилася. У 2008 році Паттінсон був помічений на показі дизайнера сера Тома Бейкера в досить авангардному іміджі. Про це поспішило повідомити всюдисуще FashionTV, пару раз наїхавши камерою на впізнавані, хоча і замасковані густим гримом риси. Ролик миттєво був викладений на YouTube і задивлюся до дірок. Сам Паттінсон факт причетності до показу Бейкера ніяк не коментує. Якщо він буде продовжувати в тому ж дусі, нишком підробляючи моделлю, то, можливо, він стане справжнім універсалом, для якого професії актора і моделі суть одне. І це не рахуючи занять Роба музикою …
Модель-музикант.
Окремі спроби заспівати трапляються досить часто (Хайді Монтаг, Кейт Мосс). У деяких ці спроби увінчуються цілими альбомами (Наомі Кемпбелл, Карла Бруні) і пристойною славою. Але об’єднати моду і музичну сцену в промисловому масштабі вдалося тільки одній людині – Еді Слімане. Всі 7 років правління Dior Homme цей дизайнер займався тим, що перетворював своїх моделей в рок-зірок. Бажання виглядати, як рок-зірка, і бажання стати нею багатьом з них пішло на користь. Найскандальніший манекенник Слимана – Еш Стаймест (Ash Stymest), заснувавши групу The Mannequins (всі учасники – моделі), тепер весь свій буйний темперамент обрушує нема на товаришів, а на барабанну установку. «Зате йому не потрібно думати про те, куди подітися після закінчення кар’єри», – говорить Еді Сліман.
Модель-фотограф.
Аматорської фотографією захоплюються майже всі моделі. Анна Селезньова буквально не випускає камеру з рук, Кейт Мосс відобразила свого оголеного бойфренда Маріо Сорренто – ці знімки обійшли весь Інтернет. Ось тільки зробити фотографію своєю професією дано не кожному. Генрі Харгрівз (Henry Hargreaves), який входив до п’ятірки найбільш затребуваних моделей світу і встиг попрацювати з самими найбільшими фотографами сучасності (чого вартий його чорно-білий портрет руки Патріка Демаршелье), після завершення кар’єри став професійним фотографом.
За словами самого Генрі, до професії моделі він ніколи не ставився серйозно і завжди вважав її якимсь приємним пригодою. У свої тридцять Генрі знімає фотосесії для провідних журналів і брендів, з якими колись працював в якості моделі. Створюється враження, що він з фешн-бізнесу ніколи не йшов і, на щастя, нікуди не піде. «Я абсолютно щасливий у своїй новій професії», – говорить він.
Модель-художник.
Сучасні моделі, що знаходяться на піку популярності, не чекають закінчення кар’єри для того, щоб присвятити себе улюбленому хобі. У своєму ущільненому графіку вони знаходять час для занять творчістю. Відомий датський манекенник Матіас Лорідсен, як і Верушка, мріяв вступити в художнє училище. Але доля склалася так, що він став найпопулярнішою чоловічою моделлю, абсолютним чемпіоном у світовому рейтингу models.com і, нарешті, іконою стилю. Зараз Матіас активно знімається в рекламних кампаніях, виходить на подіум, грає в футбол. Але самим його улюбленим заняттям як і раніше залишається живопис.
Ще однією відомою художницею в модельних колах має славу Саша Пивоварова. Ця тендітна дівчина любить позувати на фоні своїх робіт – дивних, часом фантасмагоричних портретів. Натхнення Саша черпає з російського театру, а дизайнер Карл Лагерфельд черпає натхнення у Саші: свою колекцію Paris – Moscow він із задоволенням прикрасив її роботами. «Я пішов в моделі, щоб оплачувати навчання в художній школі», – говорить Джеймі Стратчан (Jamie Stratchan). Добившись популярності в фешн-бізнесі, він все так же продовжував малювати, робити етюди і замальовки. Незабаром разом зі своїми друзями-моделями Бойдом Холбруком (Boyd Holbrook), Вінсентом Лекроком (Vincent Lacrocq) і Жаком Наді (Jacques Naude) він відкрив художню галерею під назвою BAG ( «Be a giant»), яка стала справжньою майданчиком для творчих експериментів. Кожен з учасників BAG, маючи за плечима відбулася модельну кар’єру, володіє цілим набором талантів. Але рекордсменом не лише серед них, а й серед усіх моделей, по праву вважається Бойд Холбрук.
Модель-поет.
«Працюючи моделлю, ти працюєш з людьми, які неймовірно талановиті. Ти можеш багато чому навчитися, просто спостерігаючи за тим, що відбувається навколо », – ці слова одного Бойда, Вінсента Лекрока, можна вважати формулою успіху для всіх моделей, теперішніх та майбутніх. Автор: Юлія Лаваренко