Харчові добавки або енергетичні напої з додаванням L-карнітину, як каже реклама, повинні підтримувати і максимально розганяти наш метаболізм . А це, в свою чергу, допомагає знизити вагу і поліпшити спортивні показники. Ми вирішили пошукати цікаву з приводу зв’язку л-карнітину з схудненням і спалюванням жиру і ось, що ми виявили.
Л-карнітин для схуднення, чи варто?
Однак, жодне наукове дослідження по факту не довело реальна дія цього загадкового речовини. Насправді, L-карнітин може зіпсувати ваше ж здоров’я. Прочитайте і дізнаєтеся чому.
Справа в м’ясі
Слово «карнітин» походить з латинської мови від слова «carnis», яке означає «плоть». Слово «carnis» так само є коренем слова «carnivore», що перекладається як «м’ясоїдна тварина». Печінка і нирки виробляють карнітин з двох амінокислот: лізину і метіоніну. Карнітин зберігається в скелетних м’язах, мозку і серці.
Це з’єднання грає важливу роль в стабільній роботі вашого тіла, транспортуючи жирні кислоти в мітохондрії ваших клітин, де вони розпадаються на енергію і воду. Карнітин також виводить токсичні побічні продукти енергетичного обміну з клітин, так що вони не відкладаються.
Представники Національного Інституту Здоров’я стверджують, що здорові дорослі і діти не повинні приймати харчові добавки з карнітином. У схвалених списках продуктів Інституту Медицини не рекомендується і не значаться добавки з карнітином. Ваше тіло відтворює його в цілком достатньому обсязі, за що йому варто сказати велике спасибі.
Харчові Джерела л-карнітину
Карнітин також міститься в їжі, в основному в червоному м’ясі. Одна порція стейка містить від 56 до 162 грам. 1 стандартний гамбургер містить близько 87 – 99 грам карнітину. Чим червоно м’ясо, тим вище його концентрація карнітину. Трохи менші обсяги карнітину також присутні в рибі, птиці і молочних продуктах.
Дещо Рибне
Не існує ніяких наукових даних, що підтверджують роздуті чутки з приводу корисності L-карнітину при спалюванні жиру, або з приводу його міфічної здатності стимулювати спортивні показники.
Навпаки, добавки з L-карнітин мають потенційні побічні ефекти, такі як нудота, блювання, судоми і діарея. Карнітин добавки можуть навіть негативно вплинути на вашу соціальне життя, тому що прийняття хоча б 3 грамів в день може привести до неприємного «рибного» запаху тіла.
Люди з хворобами нирок або на епілепсію повинні виявляти особливу обережність у вживанні карнітину або енергетичних напоїв з ним. Це тому, що карнітин може викликати м’язову слабкість у людей із захворюваннями нирок і навіть судоми у людей, які страждають на епілепсію.
«карнітіновий» Тромби
Найбільш серйозним ускладненням, пов’язаним з карнітином, є підвищення ризиків серцево-судинних захворювань. Cleveland Clinic і її дослідники виявили, що метаболіт карнітину призводить до зростання шансів розвитку атеросклерозу, або закупорювання артерій.
Сам карнітин – не проблема. Проблеми починаються тоді, коли карнітин вступає в реакцію з бактеріями в вашому кишечнику. Коли ви уплітає стейк або ковтаєте капсули з L-карнітин, бактерії в вашому кишечнику виробляють хімічну речовину під назвою тріметіламін. Тоді ваша печінка перетворює тріметіламін в Тріметіламіноксід. Саме цей побічний продукт і «закупорює» ваші артерії.
Можливі Причини Ігнорувати М’ясо
Ті, хто м’ясо їсть рідко мають трохи інший набір бактерій кишечника. Саме тому вони не відчувають проблем з Тріметіламіноксідом, навіть якщо вони все-таки їдять м’ясо або вживають L-карнітин містять таблетки. Дослідники досі не знають, які конкретно кишкові бактерії ініціює виробництво Тріметіламіноксідов після вживання в їжу м’яса або L-карнітину. Подальші дослідження з виявлення цих бактерій розкажуть більше про зв’язки між тим, що ми їмо і потенціалом для розвитку серцево-судинних захворювань.
Доктор Оз каже «Упс!»
Свідоцтво зв’язку між L-карнітин, Тріметіламіноксідом і хворобами серця змусить Мехмета Оз, Доктора Медицини, відректися від своєї офіційної підтримки L-карнітин містять добавок. Як то давно саме цей доктор з упевненістю стверджував, що L-карнітин може допомогти вам позбавитися від зайвого жиру. А зовсім не так давно він же опублікував спростування і виступив в пресі з попередженням про те чому приймати карнітин не варто.
За Рідкісним Винятком або кому потрібно приймати л-карнітин
Кому ж він тоді взагалі потрібен?
Недоношеним дітям з первинним дефіцитом карнітину.
А всім іншим краще відкласти ці добавки в найдальший ящик. Якщо ви шанувальник енергетичних напоїв, обходьте стороною ті, що містять у складі L-карнітин.
Практикуючі спортсмени, які застосовували л-карнітин з метою зниження ваги, стверджують, що він допомагає схуднути. Але він не працює як жиросжигатель. Його основна функція – це транспортування жирових клітин через стінки м’язової клітини в мітохондрії. Іншими словами, якщо ви лежите на дивані і вживаєте добавки з карнітином, то це ніяк не допоможе схуднути. Тільки при важких фізичних навантаженнях, коли м’язових клітин потрібна додаткова енергія. В такому випадку карнітин допоможе протягнути крізь стінки м’язової клітини більшу кількість молекул жиру і тим самим допоможе прискорити процес спалювання жирів.
Джерело: http://www.healthline.com/health/l-carnitine-weight-loss