Не секрет, що світлодіодне освітлення швидко розвивається і впевнено займає все нові і нові ніші. Архітектура, квартира, автомобілі це все звичайно дуже цікаво, але при сучасному рівні розвитку електроніки цілком собі просто. Набагато складніше висвітлити морський акваріум, де знаходяться живі істоти, для яких світло це в тому числі і їжа. Вимоги до таких світильників дуже жорсткі, як по потужності випромінювання, так і по спектру.
Проблеми вибору світла для морського акваріума особливо ніколи не стояло, варіантів небагато (в дужках мінуси):
- зробити самому, використовуючи готові компоненти блоки (не кожен зможе)
- купити китайський виріб (якість і споживче характеристики найчастіше нижчі межі)
- купити світильник відомих західних виробників (ціна)
Після довгих метань і пошуків виявився ще один варіант, купити світло виготовлений в Росії.
Хотілося б розповісти про даний світильнику для морського акваріума, найголовніше і дивовижне, що виробляється цей світильник в Росії, малими партіями в Санкт-Петербурзі.
Отже BlackIce
Світильник виготовлявся на замовлення, близько 3-х тижнів, і ось приблизно через місяць я став щасливим володарем цього виробу. Фотографій процесу розпакування не робилося, скажу просто, що світло приїхав в поштовій коробці, посилено прокладений всяким пакувальним матеріалом. Перше враження дуже позитивне – світильник строгий, простих ліній і красивий.
Подивись можливий на гаках, але є більш естетічний варіант – шнур.
В основному корпус виконаний з акрилу, вгадується лазерна різка плюс постобработка (загини, склейка). Все дуже технологічно, нічого не стирчить і не випирає. Кромка виконана під «колотий лід», звідки мабуть і випливає назва.
радіатори не анодований, а покритий якимось дивним покриттям, дуже схожим «фарбують» корпусу дзеркалок.
ТТХ коротко:
- розмір 222х222х40мм
- споживана потужність порядку 120Ватт
- управління через Bluetooth з будь-якого Windows пристрої
- кількість каналів – 10
- світлодіодів всього – 48
- охолодження – активне
Трохи поясню.
10 каналів – означає, що формально цей світильник може містити світлодіоди до 10 різних кольорів. Хтось скаже, що це дуже багато, але для морського акваріума необхідно мати 4-6 каналів, більше краще.
Тут встановлено такі світлодіоди по каналах:
- Білий 7300К (8шт)
- RoyalBlue (445nM) (12шт)
- Blue (465nM) (4 шт)
- Cyan (585nM) (4 шт)
- Білий 4400К (4 шт)
- UV (420nM) (8шт)
- Red (620nM) (4 шт)
- Amber (595nM) (4 шт)
Таким чином на деяких каналах встановлені діоди однакового кольору. Раніше виробник встановлював ще і зелений діод, але потім відмовилися на користь Рояль.
Світильники можуть об’єднуватися в мережу, спілкуючись із собі подібними по протоколу близькому до RS232, але наскільки я зрозумів фізичний транспорт інший (струмова петля), що дозволяє управляти 8-12 світильниками як одним, або навпаки влаштувати в окремому куточку акваріума олічной від загальних умови.
Управляється світильник за допомогою простенької програми, з будь-якого Windows пристрою оснащеного адаптером Bluetooth. Повністю описувати функціонал не має особливого сенсу, тому основні можливості плюс кілька скріншотів.
- можливість складання розкладу для кожного каналу
- можна задати ім’я світильника і описати конфігурацію діодів
- переіод адаптації – плавне підвищення потужності до заданої за якийсь період ( 2 тижні наприклад)
- розрахунок спектра базується на реально встановлених діодах
- розрахунок випромінюваної потужності (radiometric power)
- управління кластером світильників так само як і окремими пристроями
Ну і наостанок мешканці мого моря, ніби все задоволені новим світильником, з моменту заміни пластиру пройшло два місяці, динаміка позитивна. Висвітлюється двома світильниками.
Хотілося б висловити подяку виробнику ще раз! З чуток все світильники роблять лише дві особи (малювання плат, дизайн корпусів, збірка друкованих плат, розробка софта і подальша підтримка), для яких це не є основна робота. Хлопці, спасибі, ви робите справжній продукт.
Якщо буде інтерес, то піде продовження – «Що там всередині?». Спілкування з виробником з цього приводу вже йде …