Китайці, що живуть у великих містах особливо схильні до модним віянням, вони приділяють багато уваги зачісці, станом шкіри, одягу і аксесуарам. Чоловіча вулична мода.
Років десять тому деякі японські студенти в порівнянні з китайцями здавалися набагато більш стильними та доглянутими. Вони педантично стежили за своєю зовнішністю, аж до гоління ніг, постійно експериментували з кольором волосся, носили цікаві сумки та взуття. Сьогодні, прогулюючись по пекінським району Саньлітунь або шанхайського Тяньцзифан, приємно подивитися на китайських молодих людей, за якими помітно, як ретельно вони працювали над своїми образами, приділивши цьому чимало часу.
З появою доступного Інтернету Китай став семимильними кроками наздоганяти своїх більш просунутих сусідів, брати активну участь в глобалізації, що відбилося і на зовнішньому вигляді молоді.
Зараз в китайських магазинах повно одягу на будь-який смак і бюджет. У соціальній мережі P1.cn модні папараці викладають фотографії стильно одягнених людей, яких зустрічають на вулицях Пекіна, Шанхая і Гуанчжоу. Причому кількість знімків юнаків і дівчат практично однаково. Цей сайт яскраво ілюструє те, наскільки чоловіча половина китайської молоді залучена в гру з модою і стилем.
З’явилося безліч глянцевих журналів для чоловіків на китайській мові: Vogue Man, L’Officiel Hommes, Bazaar Man, Elle Men, His Life …
Китайські модниці часто надягають маску інфантильності, приховуючи під нею сильний характер і жорстку життєву позицію. Про китайських чоловіків ходять небезпідставні чутки, що в стосунках вони зазвичай підкоряються жінці, нерідко займаються веденням господарства, піклуються про дітей – китаянки люблять зневажати своїми половинками. Судячи з «солодкуватому» зовнішнім виглядом багатьох молодих китайців, вони дійсно схильні до деякої м’якості характеру, що проявляється через жіночні елементи одягу.
Треба зауважити, що саме такі хлопчики користуються популярністю у дівчат. В цьому проявляється певна різниця між нашими менталітетом: російські дівчата хочуть бачити в чоловікові найсильнішого богатиря, а китаянкам милий ніжний юнак. Тут чоловік, одягнений в легінси з прорізами, кардиган жіночого крою і сандалі, не викличе підозр у нетрадиційній орієнтації.
Навіть коли ці хлопці повністю одягаються в брутальну одяг з чорної шкіри в стилі рок, надягають байкерські куртки, грубі черевики і демонструють наявність помітних біцепсів, їм не вдається приховати свою ніжну і тонку натуру, яка проявляється в манері триматися, у виразі обличчя , в погляді.
В Китаї гомосексуалізм завжди був розвинений і не вважався чимось особливо нетрадиційних, оскільки кількість молодих чоловіків в країні перевищує кількість жінок. Але при комуністичному режимі гомосексуалізм стали прирівнювати до психічного захворювання. У сучасному Китаї існування гомосексуалів обумовлено сформованим дисбалансом в демографічній картині, відсутністю явних гонінь і стародавнього коріння традиції. Однак представники цієї культури в Китаї поводяться тихо, не борються за свої соціальні права, не влаштовують парадів, а в основному самовиражаються через зовнішній вигляд.
Хутра, рукавички, жіночі прикраси та чоботи, недавно помічені на Кейт Мосс, можуть бути даниною беззастережного поклоніння моді, бажанням епатувати просту публіку або криком душі молодого художника. У екстравагантності деяким китайським чоловікам відмовити не можна.
Продумано недбалий вигляд: закочені до щиколотки брюки, багатошаровий верх, якісне взуття, одягнена на босу ногу, дорогі сонцезахисні окуляри і об’ємні шкіряні сумки. У таких образах менше копіювання і більше свободи, тому найчастіше їм віддають перевагу креативні молоді чоловіки з арт кіл. Вони слідують негласними правилами: вибирають немасові бренди, вміло поєднують одяг дорогих марок і речі з блошиних ринків. Цей стиль, з одного боку, висловлює якесь байдужість до зовнішньої оболонці, підкреслюючи важливість внутрішнього змісту. У той же час, так одягаються тільки естети, які представляють людини як гармонійну картинку. В цьому є тонкість смаку і робота думки.
Зустрічаються на вулицях Китаю і серйозні чоловіки з поглядом мачо. Вони виглядають доглянуто і стильно, в їх образах майже немає серпанку інфантильності і жіночності.
В стрімко розвивається Китаї є всі умови для формування нових трендів. До того ж, зацікавленість фешн-тенденціями, яку демонструє нове покоління китайців, свідчить про мирній спрямованості молодих умів. Адже мода поки ще нікому не шкодила.