Онлайн-гаманці
Такий спосіб зберігання коштів передбачає контроль ваших приватних ключів третьою стороною, що не можна назвати стовідсотково надійним, проте простота використання роблять онлайн-гаманці досить привабливим варіантом для початківців трейдерів. Серед великої кількості сервісів можна виділити такий, як Holy Transaction , який підтримує 15 криптовалюта, а крім зберігання дає також можливість витрачати монети в різних інтернет-магазинах, та ще й надає знижки.
Мобільні гаманці
Це найбільш зручний спосіб зберігання грошей і в цій категорії можна виділити Coinomi , який підтримує цілих 86 криптовалюта. Крім цього, в нього вбудований популярний конвертер ShapeShift, що дає можливість змінювати монети прямо в гаманці, а Seed-фраза зберігається тільки на смартфоні, що дає більш високий рівень захисту ваших коштів, ніж онлайн-гаманець.
Декстопние гаманці
Цей варіант сам по собі є більш надійним, тому що передбачає установку гаманця на комп’ютер і зберігання приватних ключів на стороні користувача. Декстопние гаманці бувають легкі і важкі. Важкі – найнадійніші, так як ви завантажуєте цілий блокчейн, а й місця вони займають чимало. Однак мультивалютний гаманець Exodus відноситься до легкого типу і при цьому дозволяє зберігати 15 криптовалюта. У ньому також є конвертер валют ShapeShift, а інтерфейс гаманця виглядає вельми приємно.
Апаратні гаманці
Максимально безпечне зберігання крипти можливо тільки на спеціальних флеш-накопичувачах, які зберігають приватні ключі до ваших гаманцях. Ці ключі ніколи не контактують з інтернетом, вони завжди зашифровані всередині пристрою. Ledger Nano S , один з найпопулярніших гаманців, підтримує 10 криптовалюта, а Trezor – близько 12, але обіцяють додати більше.
Існують безліч інших кріптовалютних гаманців, в цьому огляді ми торкнулися тільки найбільш відомі і надійні.