бородатий пиво
Дріжджі є життєво важливою частиною процесу ферментації – без них пива немає і бути не може.
Як немає диму без вогню, онанізму без рук, трагедії, в якій не звинуватили євреїв. Але портлендський пивовар Джон Майер пішов ще далі. Він висмикнув волоски зі своєї 34-річної бороди і відправив в лабораторію, де на нещасних волосках культивувалася ціла колонія з вирощування дріжджів для бродіння хмільного сусла. Ніякого «волохатого» смаку у пива немає – звичайний напівсолодкий присмак хмелю.
Устриці Скелястих гір
«Устриці Скелястих гір», також відомі як телячі фрі, устриці прерії, ковбойський ікра та філе Монтани, є одним з найбільш дивних делікатесів з усіх, що придумала людська фантазія. Насправді назва дуже смішне, бо цими самими «устрицями» є смажені бичачі яйця. Тепер цю красу можна пити. Компанія Wynkoop Brewing з Денвера придумала «The Rocky Mountain Oyster Stout» – густе темне пиво, приготоване з 12000 кг смажених бичачих гонад, які надають пиву особливий смак, якого немає у напоїв без геніталій.
Дань пошани традиціям
Справжній пивовар повинен зробити три речі: зварити смачне пиво, зварити незвичайне смачне пиво, повторити історичний рецепт, який ніхто не пам’ятає на смак. Саме цим і зайнялися пивовари Williams Brothers Brewery з Шотландії.
Свого часу вони цілком успішно відтворили легендарну «амброзію» пиктов – міфічний вересковий ель. Пізніше вони взялися за ще більш специфічний напій – пиво з водоростей. Насправді ніяких водоростей в складі немає, просто в старовину поля удобрювали ламінаріями, завдяки чому ячмінь набував солонуватий смак і збагачує йодом. Такий же солоновато-йодований смак у елю «Kelpie», який виробляє пивоварня.
Піца в пиві
Пиво з піцою – це смачно, а ось пиво з піци – це мерзенно. Але благополучні норвежці, мабуть, з жиру бісяться і знущаються над їжею як хочуть. Вони кладуть «Маргариту» в ганчір’яний мішок і опускають в пивне сусло, дозволяючи аромату базиліка, помідорів і травам просочувати вариво. Потім всю цю красу фільтрують і подають у вигляді пива, смердить їдальнею.
Лайно слона
Ще в 2013 році японська пивоварня «Санкт-Галлен» справила пиво з кавових зерен, витягнутих з екскрементів слона. Японці запевняють, що все зерна ретельно промиваються, але від відчуття, що тебе напоїли лайном, позбутися складно. Хоча насправді у напою приємний насичений смак з легкими кавовими нотками. Головне, не згадувати, де ці зерна були. Ні в якому разі.
жування чича
Традиції инкской корінний латиноамериканської кухні поступово вмирають, але хлопці з пивоварні Dogfish Head не дадуть їм нікуди зникнути. Вони приготували чичу. Ні, це не порода мавпи, а напій справжнього індіанця. Спосіб його приготування непоказний, але досить трудомісткий. Потрібно розжувати сухі зерна жовтого або пурпурного маїсу, а масу залити водою і залишити бродити до потрібної фортеці. Ензими в слині розщеплюють кукурудзяний крохмаль, перетворюючи його в мальтозу. Хлопцям з Dogfish Head довелося розжувати за допомогою добровольців 10 кг сушеної перуанської кукурудзи. Сподіваємося, ти запам’ятав, який напій не можна пробувати на канікулах в Мексиці.
Бекон в пиві
Ми якось не звикли закушувати пиво беконом, хоча на Заході закушувати пінне «свинячий стрічкою» в порядку речей. Але варити пиво з бекону – це занадто навіть для самого просунутого Оклахомського зварника.
Але для каліфорнійських пивоварів гонитва за оригінальністю була важливіше здорового глузду, і, щоб перевершити колег, зварити пиво з піци, вони створили технологію, яка дозволяє за допомогою спирту відокремити аромат від бекону та просочити їм ель. Вийшов приємний напій з димчастим м’яким ароматом бекону і солонуватим присмаком. Чим більше випиваєш – тим сильніше відчувається м’ясний присмак. Багато не вип’єш, але заради експерименту і нових відчуттів спробувати можна.
Ще одне пиво з водоростей
Texas Freetail Brewing теж роблять пиво з водоростей. Тільки вони не удобрюють ячмінь морською флорою, а додають водорості Spirulina прямо в пшеничне пиво. Це не дешевий харчовий барвник, яким наповнюють лагери на День святого Патріка, а вкрай корисна супердобавки з високим вмістом білка, йоду і різних вітамінів. Тобто пиво стає по-справжньому корисним. А смак можна описати просто: пшеничне пиво з сильним присмаком йоду.
Огнедишаще-гостре
Їх називають bhut jolokia, і ці крихітні червоно-помаранчеві перці – саме гостре рослина на Землі, палюче навіть через рукавички при свій мільйон одиниць за шкалою Scoville.
Якщо потерти проперцованним пальцем очей – його можна сміливо виймати. Про те, щоб вжити це всередину, навіть мови не йде. Але пивовари з Twisted Pine Brewing нікого напоїти і не збиралися, просто змішали хабанери, халапеньйо, Фресно і інші види так званих «ghost peppers» , щоб створити Ghost Face Killah – ель, занадто гострий для нормальної людини. Після пари ковтків такого пійла печінку можна сміливо викидати.
Бідні кити
Бичачі яєчка – це занадто дріб’язково, потрібно щось більш масштабне. Як щодо кутових яєць? У 2015 році ісландська пивоварня Stedji намагалася зварити пінний напій на підставі «солоних і копчених» яєчок кита. Це не примха, а чергова спроба зробити пиво з традиційної їжі. Коптять їх вельми оригінально – за допомогою овечого посліду, який надає їм м’ясистий димний аромат. Пивоварня звернула на себе гнів захисників природи, яким стало шкода морських велетнів. Тому що ніхто не може каструвати биків, навіть заради пива.