Низкоуглеводная дієта має цілу низку позитивних якостей для оздоровлення всього організму і скидання зайвих кілограмів. Мало хто готові змінити свій раціон харчування з-за небажання відмовитися від цукру і іншої смакоти. Також для багатьох цілком актуальним залишається питання, чи буде їжа на такій дієті все ще приносити задоволення.
Сидячи на представленої дієті, багато спортсменів продовжують насолоджуватися смачною їжею – приготована в мультиварці курка або ж булочки з начинкою. Перш ніж змінювати свій раціон харчування потрібно знати, що вуглеводи поділяються на два типи:
- швидкі;
- повільні.
Відмова від продуктів з швидкими вуглеводами є досить суттєвою зміною в раціоні, що провокує те, що організм стане виробляти інсулін в набагато меншій кількості. В результаті рівень цукру в крові упорядковується, знижується втома, активізується скидання зайвих кілограмів, прояснюється мислення (після того як організм звикне до змін), значно знижується ризик виникнення діабету і серцевих хвороб.
Їжа з великою кількістю вуглеводів може звести всі спроби схуднути і просушити своє тіло до нуля. Щоб перейти на новий режим харчування, необхідно знати, яка їжа містить найменше вуглеводів. Далі представлений список низьковуглеводних продуктів, на яких має ґрунтуватись раціон атлета.

М’ясо і риба
Що стосується м’яса, то до продуктів з найнижчим рівнем вуглеводів відносяться такі різновиди м’яса:
- Курка. Для готування не обов’язково брати саме філе, відмінним рішенням стане приготувати гомілку. Шкіру з неї потрібно знімати не перед готуванням, а після, щоб гомілка була ще соковитіше. Найкраще таку страву їсти після тренування.
- Яловичина. Для приготування рекомендовано брати вирізку. Щоб м’ясо стало ніжніше його можна замаринувати.
- Свинина. Як би багатьом не здавалося, але таке м’ясо в 100 г не містить вуглеводів. Свинина відрізняється оптимальним співвідношенням жирів і протеїну, але під час приготування краще всього не використовувати велику кількість приправ.
- Непоганим варіантом для любителів навіть найсуворіших дієт стане індичка. Для приготування страви необхідно брати біле м’ясо.
Крім м’яса, дієта з низьким вмістом вуглеводів також може грунтуватися на рибних стравах, для приготування їжі можна використовувати:
- Горбушу. У ній міститься велика кількість ненасичених жирів і білків. Зовсім не обов’язково вживати свіжу рибу, також її можна замінити на консервовану.
- Сома. Готувати цю рибу можна на пару, запікати у фользі або пергаменті. Варто зауважити, сом досить простий в обробленні, оскільки в ньому практично немає кісток.
Також до цього списку можна додати креветки, їх можна додати до складу салату. М’ясні продукти і птицю потрібно намагатися купувати у перевіреного продавця, від вирощених в домашніх умовах тварин.
Низьковуглеводні овочі, фрукти і ягоди
На подібній дієті також часто використовуються низьковуглеводні фрукти, до них можна віднести наступні види продуктів:
- Яблуко. Дані фрукти можна зустріти в продажу в будь-який час року. Яблука характеризуються цілим рядом переваг – покращують стан волосся і нігтів, борються з шкірними хворобами.
- Полуниця. На відміну від яблук, її потрібно купувати під час сезону збору ягід. Також дані ягоди можна назвати як низьковуглеводні солодощі, оскільки цукру в них мало, але природний солодкий смак втихомирити запал будь-якого ласуни.
- Лимон. У ньому міститься велика концентрація вітаміну С, якщо взяти один плід, то концентрація вуглеводів не перевищуватиме 5 м
- Щоб отримати запас енергії і сил, то краще за все взяти абрикос. Причому купувати абрикоси рекомендовано під час сезону, тоді в них міститься найбільша кількість поживних речовин.
На дієті з мінімальною концентрацією вуглеводів найкраще вживати свіжі фрукти і ягоди, виключивши з раціону сухофрукти.

Яйця та молочні продукти
В подібний раціон також повинні входити молочні низьковуглеводні продукти, до них можна віднести:
- Сир. Даний продукт користується значною популярністю серед представників спортивних дисциплін через великої кількості протеїну при мінімальній концентрації вуглеводів.
- Масло вершкове. Як би це не було дивно, але воно входить в перелік продуктів харчування з низьким рівнем вуглеводів. Жир, що міститься у вершковому маслі, забезпечує нормальне функціонування організму і в одній столовій ложці цього продукту вуглеводи повністю відсутні. Додавати його можна в пюре, щоб додати страві більш приємний і яскравий смак.
- Для насичення організму кальцієм, різними мікроелементами і вітамінами необхідно додати в раціон кефір. Чималу користь здатний принести всього один «розвантажувальний день» на основі кефіру.
Що стосується яєць, то багато атлетів недооцінюють даний продукт. Найбільш корисним є білок , в ньому міститься велика кількість амінокислот, а жовток збагачений широким спектром вітамінів з групи В. Концентрація вуглеводів становить всього 1 г на два яйця.
Низьковуглеводні крупи
На такій дієті досить часто вживаються низьковуглеводні каші. До таких належить Амарант. Найкраще вона замінить пластівці на сніданок. Спортсмени часто готують цю кашу, оскільки вона особливо живильна для м’язів.
Незважаючи на те, що на даній дієті не вітає борошняне з борошна, є спеціальна низкоуглеводная борошно, з якого можна приготувати досить смачні десерти. Можна використовувати борошно з арахісу, вона послужить відмінним компонентом для приготування коктейлів, з неї готують випічку або ж пасту для тостів. Також можна використовувати борошно з іншого виду горіха – мигдалю. Що стосується калорійності, то мигдальна борошно не додасть зайві сантиметри і не приховає напрацьований рельєф тіла. На її основі готують досить смачні десерти.
Також для заміни звичайної пшеничної муки можна використовувати перемелений лісовий горіх, борошно з кокоса або ж зародки пшениці.
Напої і рослинні продукти

Приділяти увагу під час дієти з низьким вмістом вуглеводів потрібно не тільки їжі, але і напоїв. Найкраще для цього підійде холодний чай (не куплені, а приготований самостійно). Охолоджений зелений чай прискорює процеси жиросжигания і є відмінним антиоксидантом.
Для якнайшвидшого відновлення організму після інтенсивного тренінгу та зняття запалення краще використовувати сік з томатів без додання підсолоджувачів, консервантів і барвників.
Що стосується рослинних продуктів, то можна їсти тофу, в ньому міститься багато кальцію і амінокислот. Також урізноманітнити раціон можна гарбузовим насінням, їх можна додавати в салати, супи та інші страви. Віднести до рослинних продуктів можна темпі – ферментована соя у вигляді нуги. Він є відмінним джерелом протеїну, заліза, натрію і рибофлавіну.
На закінчення можна сказати, що багато спортсменів використовують в своєму раціоні самі низьковуглеводні продукти, що дозволяє їм тримати свою фізичну форму в повному порядку. Спочатку буває досить важко перелаштуватися на новий раціон, відмовившись від солодощів та інших продуктів, але через деякий час можна помітити значне поліпшення свого фізичного стану.