Завдяки лінійці ZenBook тайванська компанія міцно влаштувалася в сегменті ультрабуков. Лептопи цього сімейства цікаві продуктивною начинкою, компактними габаритами і хорошою автономністю. ZenBook 13 продовжує традиції серії. Новинка орієнтована не тільки на тих, кому важлива мобільність, але і на офісних працівників, які запускають ресурсомісткі додатки. Перевіряємо можливості ноутбука в справі.

Компактність – ознака майстерності
Новий ZenBook вийшов дійсно компактним: його габарити складають скромні 30 x 20 см, а товщина – 1,39 см. Лептоп важить всього 1,11 кг. Упакований він в витончений металевий корпус з круговою шліфуванням на кришці, вже традиційної для бренду. Завдяки цій текстурі ультрабук неохоче збирає відбитки пальців. Нижня кришка з матового металу практично монолітна, зі значною гратами охолодження і висновком динаміків з боків. Інженери ASUS не просто зробили естетичний дизайн, але подбали про ефективне охолодженні, розмістивши на торці другий блок вентиляційних отворів. Цьому ж сприяє фірмовий механізм ErgoLift. При відкиданні кришки клавіатурний блок трохи піднімається, забезпечуючи комфорт при друку. Крім того, відкривається нижня решітка, призначена для забору повітря,
Якісний екран з хорошою картинкою
13,3-дюймовий дисплей з роздільною здатністю Full HD займає 88% площі верхньої кришки. Екран з трьох сторін обрамлений тонкими рамками, які злегка підносяться над його поверхнею. Так матриця отримує додатковий захист від пошкоджень. Яскравість матовою IPS-панелі становить стандартні 300 ніт, а рівня контрастності достатньо для роботи під сонцем. До слова, виробник надає як опцію ще більш захоплюючі дисплеї з максимальною яскравістю 450 ніт і зниженим енергоспоживанням, якщо ви захочете вичавити максимум зі свого ультрабука. Кольоровий профіль за замовчуванням налаштований з мінімальним зміщенням в сторону холодних кольорів, картинка збалансована і радує око соковитістю відтінків. Широтно-імпульсної модуляції підсвічування немає, так що можна не турбуватися за зір.

У верхній рамці над екраном знаходиться інфрачервона веб-камера. Вона потрібна не тільки для трансляції зображення, але і для біометричної ідентифікації власника в Windows Hello, оскільки сканера відбитків не передбачено.
зручна клавіатура
Ноутбук отримав велику клавіатуру. Така конструкція дозволила вмістити і основний блок, що розташовує до сліпий друку, і додаткову групу кнопок в правому ряду. Збірка якісна: прогин рамки на зусилля мінімальний, клавіші радують великим ходом і тактильно-звуковим відгуком. Правда, Backspace поїхав в попередній ряд (через розміщення кнопок управління курсором), а блок стрілок стиснувся до половинного формату. Кнопка живлення, розташована в кутку, плутається під руками, коли намагаєшся видалити пару символів. Зате на місці шрифти нормального розміру і зручний Enter. Підсвічування у клавіатури трирівнева, з приємним рівнем мінімальної яскравості. Відзначимо і апаратний модифікатор взаємодії з FN-блоком: перейти на основні значення клавіш можна в одне натискання. NumPad теж передбачений – він захований під поверхнею тачпада і активується по тривалому натисканні на один з його кутів. Це рішення дійсно допомагає в потрібних сценаріях і не заважає основних функцій. Тачпад величезний, тактильно приємний, без помилкових спрацьовувань і з виразними кліками.

Нове покоління обирає Type-C
На лівій стороні корпусу ZenBook 13 – повноформатний порт HDMI 2.0, що дозволяє без перехідників підключити сучасний монітор. Поруч розташувалися два роз’єми Thunderbolt 3 USB-C, завдяки яким користувач отримує максимальну на сьогодні швидкість передачі даних (40 Гбіт / с), підтримку підключення різних аксесуарів, а також зарядку по протоколу Power Delivery. Окремої гнізда для блоку живлення немає – в комплекті йде ЗУ цього стандарту з підключенням по Type-C. Вендор в дусі часу видалив старий добрий миниджек, зате подбав про переходнике для аудіопристроїв на Type-C. При цьому орієнтується ASUS насамперед на бездротові гаджети – в лептопі встановлена відмінна карта Intel AX201, яка працює по протоколу WiFi 6 і підтримує Bluetooth 5.0. Для поціновувачів класичних мережевих технологій передбачений перехідник Type-C – Ethernet.
При покупці новинки слід чітко уявляти, скільки периферії знадобиться для ноутбука. Адже тут лише пара роз’ємів Type-C. Один з них буде періодично зайнятий зарядним пристроєм. Тому якщо захочете одночасно підключити дротові навушники і Ethernet, то не обійтися без додаткового USB-хаба.

Є все, що потрібно для ультрабука
У ZenBook 13 встановили процесор Intel Core i7-1065G7 на архітектурі Ice Lake U. Чіп отримав 8 МБ кешу, володіє стандартним ультрабучним теплопакет в 15 Вт і функціонує на базовій частоті 1,3 ГГц (в режимі Turbo Boost – 3,9 ГГц). Система охолодження якісна, рівень шуму невеликий навіть без пресету тихої роботи вентилятора. Втім, для любителів тиші передбачена опція Whisper, уповільнює кулери ціною невеликого падіння частот процесора. Якщо оцінювати суб’єктивно, продуктивності для базових сценаріїв досить навіть в економічному режимі.
Пристрій оснастили 16 ГБ пам’яті DDR4, що працює на частоті 3200 МГц в двоканальному режимі. Обсягу оперативки вистачає з надлишком для типових задач ультрабука. Коли ж потрібно більше ресурсів, швидкість свопу не розчарує: NVMe-терабайтнік Samsung PM981 демонструє відмінну швидкодію. Так, під час тесту SSD впевнено перевершив свої специфікації, показавши 3,5 ГБ / с на читання і 2,4 ГБ / с – на запис. Завантаження операційки і вихід з режиму сну відбуваються практично миттєво.

Графічна система представлена встройкой Iris Plus. Вона функціонує на частотах до 1,1 ГГц і теоретично може конкурувати не тільки з аналогічними рішеннями AMD Ryzen, але і з дискретною GeForce MX250. На практиці все впирається в компактну систему охолодження, через яку GPU зазвичай видає скромні 600 МГц. Проте цього достатньо, щоб зарубати в «танки» на середніх настройках картинки (1080p, 35-40fps), а також запустити Witcher 3 на мінімалку (720p, 50 fps). Тобто пограти на такій системі можна, якщо, звичайно, не гнатися за ААА-новинками.
Технічні характеристики ASUS ZenBook UX325J
- ПРОЦЕССОР
- Intel Core i7-1065G7
4 ядра, 8 потоків @ 1,3 – 3,9 ГГц - відеокарта
- Intel Iris Plus G7, 64 EU, 1,1 ГГц
- ОПЕРАТИВНА ПАМ’ЯТЬ
- 16 ГБ LPDDR4X 3200 МГц (в двоканальному режимі, розпаяна)
- НАКОПИЧУВАЧ
- Тисяча двадцять чотири ГБ NVMe 3.0 M.2
швидкість читання – 3500 МБ / с
швидкість запису – 2400 МБ / с - ДІСПЛЕЙ
- 13,3 “, матовий Full HD IPS, 300 кд / м²
опціонально – 13,3”, матовий Full HD IPS, 450 кд / м², зі зниженим енергоспоживанням (1 Вт на середньому рівні яскравості) - ПОРТИ
- 2 x Thunderbolt 3 USB-C (до 40 Гбіт / с)
1 x USB 3.2 Gen 1 Type-A (до 5 Гбіт / с)
1 x HDMI 2.0b
1 x картрідер microSD - БЕЗДРОТОВІ ІНТЕРФЕЙСИ
- Wi-Fi 6.0 802.11ax (2 × 2)
Bluetooth 5.0 - АКБ І Зарядний пристрій
- Li-Pol акумулятор, 67 Втч
адаптер USB Type-C Power Delivery на 65 Вт - РОЗМІРИ І ВЕС
- 30,4 х 20,3 х 1,39
см 1,11 кг
Cо звуком порядок
Вбудована аудіосистема, сертифікована компанією Harman / Kardon, видає чистий і глибокий звук. Динаміки лептопа розташовані під невеликим кутом до поверхні, а стіл виступає в якості резонатора. Навушники часто просто не хочеться надягати: ноутбук гідно справляється з серіалами і музикою різних жанрів, від електроніки до індастріалу. Зрозуміло, бас не самий глибокий, проте деталізація дивовижна. Запасу гучності достатньо для всіх випадків, окрім вечірок.

Автономність і електроживлення
Батареєю на 67 Втч, якої оснастили ZenBook 13, здатний похвалитися не кожен ультрабук. Автономність у АКБ відповідна: під активним навантаженням лептоп протримався цілих 3 години – і це в продуктивному режимі, з активним Wi-Fi і максимальною яскравістю дисплея. У разі стандартного повсякденного сценарію (веб-серфінг, YouTube і тому подібні завдання) результат теж гідний: гаджет пропрацював 11 годині 40 хвилин з пресетом оптимальної продуктивності і середньої яскравістю. Так що цілком реально провести цілий офісний день без ЗУ. Вендор заявляє, що ноутбук може прослужити до 22 годин без зарядки. Дійсно, якщо активність користувача буде мінімальною, лептоп легко подужає майже добу без розетки.
Зарядка комплектним блоком на 65 Вт триває 1 годину 40 хвилин, причому в перші півгодини батарея заповнює 40% енергії, а через годину – 75%. Коли розетки під рукою немає, виручить пауербанк з підтримкою Power Delivery. Адаптером ультрабука можна заряджати і смартфони – це досить зручно і зменшує число пристроїв в вашому рюкзаку.

Результати тестування ASUS ZenBook UX325J
- PCMARK 10
- Загальний результат – 4109
Essential – 8478
Productivity – 6755
Content Creation – 3288 - CINEBENCH R20, багатоядерний
- 918
- ГІКБЕНЧ 5
- Одножильний – 1277
Багатоядерний – 3549 - АВТОНОМНІСТЬ
- 3 години – режим максимального навантаження
12 годин – режим збалансованої навантаження
до 22 годин в економічному режимі - ШВИДКІСТЬ ЗАРЯДКИ
- 40% – 30 хвилин
75% – 1 година
100% – 1 година 40 хвилин
Зручна фірмова утиліта
MyASUS – одна з найцікавіших утиліт для тонкої настройки заліза, доступних сьогодні на ринку. Програма, крім іншого, забезпечує управління режимом заряду, профілем кулера і передачею кольору дисплея. Не кажучи вже про апдейти, фірмовий магазин додатків і інтеграцію зі смартфоном. Остання фішка працює з будь-якими Android-моделями і дозволяє здійснювати дзвінки через динаміки ноутбука, взаємодіяти з повідомленнями і програмами, а також використовувати мобільний пристрій як додатковий екран.

підсумки
Ніяких одкровень: ASUS знову випустила збалансований ультрабук, що радує трендовими технологіями, цікавими інженерними рішеннями і вивіреним дизайном. При цьому новинка не позбавлена недоліків: система охолодження більше розрахована не для замісу в іграх, а під більш утилітарні завдання, є питання до клавіатури, так і аудіороз’єм б не завадив. Але плюси ZenBook 13 набагато вагоміші: конфігурація – збалансована, продуктивність – еталонна для свого класу, зовнішній вигляд – лаконічний, а екран – соковитий і привертає увагу.