На смак і колір товаришів немає, але все ж в кожному сегменті техніки є свої улюбленці. До них можна віднести самокати Xiaomi – одні з найпопулярніших в Росії. Сьогодні тестуємо Mi Electric Scooter 1S, оновлену версію двухколёсніка М365. У чому її відмінності і чи вдалося виробнику усунути всі недоліки попередньої моделі?
Конструкція, перевірена часом
По дизайну новинка ідентична самокату М365. Транспорт поставляється в практично зібраному вигляді, користувачеві залишається лише вставити кермо в стійку і закріпити частини чотирма болтами. Рама пристрою виконана з міцного алюмінієвого сплаву. Виробник заявляє, що 1S захищений від пилу і бризок за стандартом IP54. У конструкції дійсно немає неізольованих проводів, а роз’єм зарядки прикритий гумовою заглушкою на магніті. Притискається вона щільно, моментально встаючи в паз.
Щоб скласти самокат, досить прибрати пластиковий фіксатор, відігнути язичок кріплення і причепити гачок (він же частина дзвінка) за заднє крило. Як заявляє вендор, складаний механізм в новинці посилений, тому з плином часу люфту бути не повинно. Транспортування Mi Electric Scooter 1S труднощів не викликає. Апарат компактний, 12,5 кг ваги грамотно розподілені по всій довжині корпусу. У багажник середньостатистичний седана все поміщається на раз-два. Ще відзначимо приємні на дотик гріпси і вдале бічне кріплення підніжки, завдяки якому кліренс не зменшується.
Повноцінний бортовий комп’ютер
Головна відмінність новинки від М365 – наявність дисплея по центру керма. Під яскравими променями сонця інформація чітко читається. Однак прикритий екран глянсовим чорним пластиком, він легко брудниться і дряпається навіть від нігтів. На дисплеї великими цифрами відображається поточна швидкість, під нею розташувалися значки режимів роботи і різні піктограми: фара, Bluetooth (горить при синхронізації зі смартфоном) і замок, що відображає блокування самоката. Не забула Xiaomi і про сервісні індикаторах перегріву і несправності мотора. У самому низу екрану розмістили рівень заряду батареї, що складається з п’яти поділок.
Способи управління самокатом
Основний елемент управління гаджетом – кнопка, розташована на кермі під бортовим комп’ютером. Тривале натискання запрограмовано на включення / вимикання живлення, короткий – на активацію фари. Подвійний клік призводить до зміни режимів їзди. Більше варіантів – в утиліті Mi Home. До речі, без включеного GPS телефон і самокат не познайомити. При першій синхронізації доведеться переглянути навчальний ролик, пропустити який неможливо.
У головному вікні відображається рівень заряду АКБ, середня швидкість і пробіг за поточну поїздку. Тут же легко заблокувати мотор, якщо свайпнуть вліво. У повний перелік налаштувань 1S доступні функції круїз-контролю (включається, якщо не міняти положення важеля газу протягом 5 секунд) і зміни ступеня рекуперації. В інших розділах можна побачити повну інформацію про пробіг і стан батареї, а також встановити пароль при підключенні 1S до смартфону.
Мчимо з вітерцем
Почати рух на електротязі можливо тільки після поштовху ногою. Рішення правильне, адже при випадковому торканні гашетки кермо не вилетить з рук. Передбачено три варіанти роботи. Перший – режим «Пішохід» (швидкість до 5 км / год). При підйомах натискаємо на важіль газу, після чого двоколісний самостійно котиться поруч. Другий – пресет D (швидкість до 20 км / ч). Третій – режим S (самокат мчить до 25 км / ч). До речі, попереднє покоління транспорту Xiaomi ентузіасти розганяли до 32 км / год, використовуючи кастомниє прошивки. З огляду на, що в новинці встановлений ідентичний мотор, заводські характеристики неважко прокачати.
Колеса вважаються найслабкішим місцем моделі M365. У 1S виробник встановив посилені покришки спереду і ззаду, тому тепер немає потреби постійно перевіряти тиск в шинах і турбуватися, що камера перетреться. 8,5-дюймові катки тут пневматичного типу. Вони забезпечують відмінну амортизацію, дрібні купини і московська плитка майже не відчуваються. Навіть на максимальних швидкостях крила відмінно захищають наїзника від бризок, а кліренсу досить, щоб долати невеликі бордюри.
непогана автономність
Вендор заявляє, що акумулятора на 7650 мАч вистачить на 30 км запасу ходу. На практиці самокат з 80-кілограмовим чоловіком проїжджає 20 кілометрів в режимі S, а при виборі пресету D – 26 км. При рівні заряду менше 20% двоколісний починає потроху скидати максимальну швидкість. Електромотор відключається на 2%, але і в такому випадку можна комфортно дістатися до потрібної точки завдяки стабільному накату. Повний процес поповнення енергії займає 4 години 20 хвилин.
Безпека понад усе
1S оснащений подвійною системою гальмування: передній рекуперативний гальмо (через двигун) і задній дисковий. Така зв’язка дійсно ефективно зупиняє апарат. Досить натиснути на важіль, розташований на лівій частині керма, і транспорт моментально зупиниться. Як згадувалося, в додатку доступна регулювання ступеня рекуперації, хоча навіть на самому слабкому значенні Mi Electric Scooter гальмує чудово.
Передня LED-фара впевнено світить вдалину, але залишає сліпим місце безпосередньо перед колесами самоката. Хотілося б мати можливість регулювати кут її нахилу. При активації основного світла автоматично включається задній стоп-сигнал, а при гальмуванні він починає блимати. Якщо гаджет остаточно розрядиться в нічний час, для проїжджаючих автомобілів ви залишитеся помітні, адже передбачені кілька катафотов.
Технічні характеристики
- МАТЕРІАЛ
- алюмінієвий сплав
- Габарити
- в розкладеному стані: 114 x 108 x 43 см
в складеному стані: 49 x 108 x 43 см - ВЕС
- 12,5 кг
- МАКСИМАЛЬНЕ НАВАНТАЖЕННЯ
- 100 кг
- НОМІНАЛЬНА ПОТУЖНІСТЬ ДВИГУНА
- 250 Вт
- Пікова ПОТУЖНІСТЬ ДВИГУНА
- 500 Вт
- МАКСИМАЛЬНА ШВИДКІСТЬ
- 25 км / год
- здолати ухил
- 14 °
- ЄМНІСТЬ АККУМУЛЯТОРУ
- 7650 мАг
- ЧАС ЗАРЯДУ
- 4 години 20 хвилин
- ЗАПАС ХОДУ
- 30 км
- ОСОБЛИВОСТІ
- IP54, 8,5-дюймові надувні шини, дисковий і рекуперативний гальма, передня LED-фара, задній стоп-сигнал, підтримка додатки Mi Home
підсумок
Під час тестування Xiaomi Mi Electric Scooter 1S подолав понад 100 кілометрів. За яку не було виявлено суттєвих недоліків. Самокат м’яко і швидко їде, яскраво світить в темряві і впевнено гальмує. Якщо якісь проблеми все ж виявляться на великих пробігах, їх напевно усунуть офіційними або фанатськими патчами. А оскільки конструктивно новинка ідентична моделі минулого покоління, нестачі в аксесуарах не буде – вже зараз на ринку чимало різноманітних грипсами, кріплень для телефону і навіть сідел з амортизатором.