Чи вакуумні пакувальники є найбільш затребуваним видом приладів, і в Росії їх точно можна зустріти далеко не на кожній кухні. Однак вакууматора поступово стають все більш популярними за рахунок того, що вони дійсно допомагають збільшити термін придатності різних продуктів, але і модний нині метод приготування їжі під назвою су-вид теж не обходиться без використання пакетів з відкоченим повітрям.
Далеко не всі вакуумні пакувальники можна назвати доступними за ціною, але герой огляду, Caso VC 6, саме таким і є. Ще він не займає багато місця на кухні і відмінно підійде тим користувачам, які вакуумируют продукти в невеликих кількостях і не хочуть переплачувати за функції, які можуть бути ними не затребувані. Але про все по порядку.
Технічні характеристики
- Модель Caso VC 6
- Тип вакуумний пакувальник
- Заявлена потужність: 80 Вт
- Продуктивність: 4 л / хв
- Матеріал корпусу : пластик і метал
- Ширина шва спайки: 2 мм.
- Довжина термострічки ~ 31.5 см.
- Тип управління: електронний
- Індикатори: вакуумирования і запаювання
- В комплекті: 10 пакетів 20 × 30 см
- Відсік для зберігання шнура: немає
- [ 19459007] Розміри приладу (Ш × В × Г): 400x58x89 мм
- Вага приладу: 1.1 кг
- Країна виробництва: Китай
- Гарантія: 2 роки
Комплектація
[194 59002]
Прилад поставляється в досить інформативною чорно-білій коробці, на якій відображена основна інформація про Вакуумний пакувальник. Наприклад, розповідається про максимальний розмір використовуваних пакетів, або про те, наскільки подовжується термін зберігання продуктів завдяки Caso VC 6.

[19459001 ] Усередині коробки прилад укріплений картонною вставкою, яка забезпечує додатковий захист при транспортуванні.

Крім вакуумного пакувальника всередині можна виявити 10 спеціальних пакетів розмірами 20 х 30 см для вакуумної упаковки.

Також є докладний посібник з експлуатації (понад 100 листів на різних мовах) і різну інформацію на окремих аркушах.

Внутрішня сторона міцних поліетиленових пакетів має рифленою поверхнею, а на зовнішній стороні можна розгледіти логотипи бренду Caso.

Під кришкою вакууматора теж є невеликі картонні вставки, які потрібно витягти перед початком експлуатації.

Дизайн і елементи корпусу
Зовні вакуумний пакувальник схожий на більшість аналогічних приладів – це прямокутник з округленими краями. В основному прилад зроблений з чорного матового пластика, на якому практично не видно сліди від пальців. Пластик по відчуттях досить міцний і щільний, і в цілому до якості збірки ніяких претензій немає.

На верхній частині приладу є срібляста вставка, яка робить дизайн Caso VC 6 помітно більш привабливим, та й наклейка з описом можливостей вакууматора оформлена красиво, але її при бажанні можна відклеїти. Вставка є металевою, що легко перевірити, скориставшись магнітом.

На нижній частині знаходяться чотири невеликі прогумовані ніжки, які потрібні для того, щоб вакууматор не ковзав на різних поверхнях. Крім ніжок присутній і наклейка, на якій вказані короткі характеристики приладу і назва моделі.

Задня частина примітна тільки тим, що в ній є отвір для кабелю, через який вакуумний пакувальник підключається до мережі.

Прилад має стандартну євровилку, а довжина кабелю становить приблизно 1.3 метра, чого повинно вистачити у більшості випадків. Відсіку для зберігання шнура в корпусі не передбачено.

Під кришкою вакууматора знаходяться наступні елементи:
- [ 19459007] Всмоктуючий патрубок, з’єднаний з вакуумною камерою і насосом. Не слід закривати всмоктуючий патрубок при вакуумуванні і запечатування пакета;
- Блокувальний гачок;
- Поглиблення для гумового ущільнювача, який притискає пакет до зварюють планці;
- Верхнє ущільнення;
- Нижня ущільнення;
- зварюють планка і тефлонова стрічка: містить нагрівальну дріт з тефлоновим покриттям і забезпечує можливість герметичного запечатування пакета без небезпеки прилипання;
- Вакуумна камера.

Ущільнювач, який представляє собою невелику гумову смужку, в разі необхідності може бути легко витягнутий з корпусу.

Елементи управління
Управляється прилад з допомогою двох кнопок, розташованих в правій частині верхньої сторони вакууматора, тобто поряд з кришкою. Натискання на верхню кнопку, підписану як «Vacuum & Seal», призводить спочатку до відкачування повітря, а потім до Запевняю пакета. Кнопка «Seal» в свою чергу просто запаює пакет, що може стати в нагоді в тому випадку, якщо на пакеті потрібно зробити ще один шов або, в разі використання рулону плівки, що також можливо, додатковий пакет. Зупинити процес вакуумування або запаювання можна повторним натисканням на одну з кнопок, натиснутих раніше.

Самі кнопки є механічними і досить тугими, що практично виключає їх випадкове натискання. Також з боків вакууматора знайшлося місце для кнопок розблокування.
На час роботи обраного режиму загоряється блакитне підсвічування на відповідній кнопці, і таку підсвічування добре видно як в темряві, так і при яскравому зовнішньому освітленні.

Особливості роботи
В разі з Caso VC 6, хоча в його комплекті і йдуть пакети шириною 20 см, розміри камери дозволяють використовувати сторонні пакети шириною до 30 см, які вже потрібно докуповувати окремо. Придбати подібні пакети можна, наприклад, тут .
Прилад дозволяє використовувати і контейнери для вакуумних пакувальників, але в комплекті їх немає, як немає і вакуумної трубки, яка буде потрібна для відкачування повітря всередині контейнерів (така трубка буде йти в комплекті з Caso VC 6 починаючи з 2020 року ). При цьому користувач завжди може придбати контейнери окремо, і, наприклад, в наборі CASO VC BOX SET є така спеціальна трубка. Ще потрібно уточнити, що при покупці контейнерів від інших виробників висока ймовірність зіткнутися з тим, що трубка буде дещо іншою форми, що не дозволить її використовувати разом з Caso VC 6.
Користуватися вакуумним пакувальником буде просто навіть тим людям, які жодного разу в житті не чули про подібний приладі. В інструкції є докладні картинки, що ілюструють процес вставки пакету всередину вакууматора. По суті, потрібно лише розташувати пакет так, щоб він упирався в пластикові гачки, як це показано на фотографії нижче.

Далі необхідно закрити кришку, натиснувши на її краю – це буде зробити простіше і легше, якщо натискати по черзі на ліву і праву засувку, а не одночасно на обидві. Якщо пролунали характерні клацання, то все зроблено правильно, а пакет надійно зафіксується. На відміну від деяких бюджетних вакууматора, в Caso VC 6 користувачеві не потрібно самостійно притримувати кришку, а після закінчення роботи приладу залишається лише натиснути на бічні кнопки для розблокування кришки і вилучення пакета.

Тести
Дані про споживання енергії вакууматора наведені трохи нижче: [19459002 ]
Споживання в стані простою | приблизно 0.3 Вт |
Енергоспоживання за 30 хвилин в режимі простою | 0.00013 кВт · год |
Максимальна споживана потужність під час запаювання |
близько 75 Вт |
Максима ьная споживана потужність під час вакуумування | 4-5 Вт |
Максимальна споживана потужність в режимі пайки і вакуумування |
Заявлена виробником потужність приладу – 80 Вт, що практично відповідає дійсності, якщо орієнтуватися на дані ваттметра. На пайку пакета з комплекту поставки йде приблизно 14 секунд, і за цей час прилад споживає 0.00029 кВт · год електроенергії, що досить мало, та й при додатковому ваккумірованіі показник практично не збільшується і становить в середньому 0.00033 кВт · год. Перед повторної пайкою теж має пройти близько 14 секунд – раніше вакууматора просто не почне працювати, і, ймовірно, таким чином реалізований захист від перегріву. Виробник же рекомендує запаювати пакети не частіше ніж один раз на хвилину.
Нагрівається прилад несильно, і навіть після багаторазового використання за короткий проміжок часу не було зафіксовано такої температури зварюють планки, при якій можна було б обпектися, торкнувшись її після завершення процесу спайки (під час спайки, зрозуміло, нічого під кришкою чіпати не варто).

Після одноразового застосування температура ще нижче.

Під час вакуумування прилад шумить не сильно, та й не довго, а коли запаюються пакети, то і зовсім стоїть повна тиша, наче вакууматор і не працює зовсім.
Практичне застосування
Встановлено, що на пакетах шов робиться приблизно на 27 мм нижче їх верхнього краю. Для початку був успішно запакований великий шматок свинини з кістками, і тут потрібно врахувати, що кістки можуть пошкодити поліетиленовий пакет під час створення вакууму або після цього процесу. Виробник рекомендує обертати кістки, а також спагетті і ракоподібних в паперовий рушник, що істотно знизить ймовірність пошкодження пакета.

Сир теж може успішно зберігатися у вакуумній упаковці, і саме так він і продається в супермаркетах. Будь-яких неприємностей з цим харчовим продуктом не виникло.

З яблуками теж проблем не виникло, а відомо, що розрізане яблуко моментально темніє і досить скоро псується. Плюс вакуумної упаковки же полягає в тому, що в ній навіть нарізане яблуко можна зберігати як мінімум місяцями, і це ніяк не відіб’ється на смакових якостях продукту.

В разі з оселедцем при вакуумуванні почала виділятися волога, яка трохи вийшла за межі пакета, що може трапитися і з м’ясом . Незважаючи на це пакет вдалося запаяти з першого разу, однак користувачеві нічого не заважає зробити додатковий шов.
![]() |
![]() |
В останньому тесті були використані два кукурудзяних качани, які, як і сир, швидко були запаяні. Особливість цього тесту в тому, що кукурудза виявилася в пакеті, який раніше використовувався з яблуком, і у якого запаяна верхівка була відрізана. Тому в деяких випадках пакети є багаторазовими, але не у всіх, про що більш докладно буде написано в наступному розділі огляду.

Догляд
Виробником рекомендується протирати зовнішню сторону приладу вологою серветкою, а при необхідності застосовувати м’який мильний розчин. Для внутрішньої сторони найкращим засобом очищення стане паперовий рушник.
Допускається кілька разів використовувати пакети з комплекту поставки, але тільки не в тих випадках, коли в них зберігалися жирні продукти, риба або м’ясо.

Підсумки
Як виявилося, вакуумний пакувальник Caso VC 6 має не тільки приємним дизайном, але також зручним і максимально простим управлінням. Це стало можливим, в тому числі завдяки майже мінімальній кількості функцій, але від доступного за ціною пристрою і не варто вимагати наявності тонкої настройки режимів. Головне, що за допомогою героя огляду можна легко запаяти пакет, попередньо викачавши з нього повітря, так як все робиться в автоматичному режимі.
Вартість вакууматора (а це приблизно 4000 рублів на момент написання огляду) порівнянна зі схожими по функціоналу моделями на китайській торговельній площадці Aliexpress, але при цьому у випадку з CASO VC 6 покупець отримує надійний прилад від перевіреного німецького бренду. Не варто забувати і про дворічну гарантії, а ще придбати вакуумний пакувальник можна відразу, без довгого очікування посилки.
Купити вакуумний пакувальник Caso VC 6 в М. Відео