• Останні
Правильне дихання при бігу

Правильне дихання при бігу

30 Листопада, 2019
Команда Binance объявила о решении отменить Митапы

Команда Binance объявила о решении отменить Митапы

15 Липня, 2021
Російський закон «Про цифрових фінансових активах», перегукується з правилами США

Російський закон «Про цифрових фінансових активах», перегукується з правилами США

14 Липня, 2021
14 тайських банків використовують блокчейн-платформу

14 тайських банків використовують блокчейн-платформу

13 Липня, 2021
Bittrex виключить 82 альткоіна в кінці березня

Bittrex виключить 82 альткоіна в кінці березня

13 Липня, 2021
Ripple XRP може становити великий ринок ф'ючерсів

Ripple XRP може становити великий ринок ф'ючерсів

11 Липня, 2021
Какая должна быть память на видеокарте для майнинга

Какая должна быть память на видеокарте для майнинга

9 Липня, 2021
Где принимают биткоины и другие криптовалюты

Где принимают биткоины и другие криптовалюты

9 Липня, 2021
Настройка температурного режима видеокарт в майнинге

Настройка температурного режима видеокарт в майнинге

9 Липня, 2021
Киевская конференция будет перенесена

Киевская конференция будет перенесена

9 Липня, 2021
Уменьшения награды за Bitcoin в 2020 году

Уменьшения награды за Bitcoin в 2020 году

9 Липня, 2021
Криптовалюта Libra coin

Криптовалюта Libra coin

9 Липня, 2021
Blockchain & Bitcoin Conference Georgia 2020

Blockchain & Bitcoin Conference Georgia 2020

9 Липня, 2021
  • Про проект
  • Реклама
  • Умови використання
  • Контакти
Середа, 27 Квітня, 2022
Провсе
  • PROвсе
  • Рецепти
    • Смачне
  • Стиль
  • Спорт
  • Огляди
  • Технології
  • Коронавірус
Без результатів
Смотреть все результаты
PROvse
  • PROвсе
  • Рецепти
    • Смачне
  • Стиль
  • Спорт
  • Огляди
  • Технології
  • Коронавірус
Без результатів
Смотреть все результаты
PROvse
Головна Спорт

Правильне дихання при бігу

від Александр Прядко
30 Листопада, 2019
в Спорт
Час читання:1 min read
0
Правильне дихання при бігу
491
ПОШИРИЛИ
1.4k
БАЧИЛИ
FacebookWhatsappVkTwitter

Також читайте

Як швидко відновити м'язи?

Як швидко відновити м'язи?

6 Грудня, 2019
1.5k
Вітамін С: в чому користь?

Вітамін С: в чому користь?

6 Грудня, 2019
1.4k

В цій статті ми розберемося як правильно дихати при бігу. Тому що цей складний вид спорту стає ще важче, якщо у вас не правильна техніка дихання.

 

Коли я працював тренером, до мене неодноразово зверталися з питанням як правильно дихати під час бігу, і, на мій погляд, початківцям вкрай важливо розуміти основні правила при заняттях спортом.

 

Я чув, як деякі люди стверджували, ніби необхідно вдихати і видихати тільки через рот, застосовувати техніку повільного дихання та інші дурниці. Найбільше мене дратує поширення невірної інформації, особливо коли справа стосується тренувань. Так що я радий, нарешті, допомогти вам внести ясність в це питання.

 

Техніка дихання при бігу?

 

Спочатку розберемося, як правильно дихати під час бігу, носом або ротом?

 

Ви завжди повинні вдихати і видихати переважно через рот.

 

Якщо ваш ніс теж братиме участь в процесі дихання, що ж, чудово. Однак, коли ви біжите, ваші м’язи насичуються за необхідне їм киснем, і в цьому випадку дихання через рот є найбільш ефективним способом його поглинання.

 

Щоб максимально використовувати свої можливості, переконайтеся, що замість дихання за допомогою грудної клітки ви робите вибір на користь діафрагмального типу дихання, так званого «дихання животом».

 

Подих за участю грудної клітини вважається досить слабкою формою. Воно дуже поверхове і задіє мала кількість кисню, яка не повністю виходить з легких під час видиху.

 

Замість цього вам необхідно використовувати діафрагмальний тип дихання, в процесі якого повітря при вдиху і видиху йде вниз, в область живота.

 

 

В процесі дихання м’язи вашого живота повинні поперемінно розслаблятися і скорочуватися, у міру того, як діафрагма буде виштовхувати повітря з легенів. Тим часом ваша грудна клітка повинна залишатися нерухомою, але при цьому з кожним вдихом ви будете вбирати все більшу кількість кисню.

 

Наступного разу під час пробіжки постарайтеся контролювати своє дихання і природну здатність дихати через рот або ніс. Якщо необхідно, внесіть корективи і постарайтеся дихати через рот. На перший погляд це може здатися складним, але в підсумку ви зможете перебудуватися на покращений тип дихання і продовжувати робити це мимоволі.

 

Також ви напевно помітите, наскільки збільшилася ваша продуктивність і витривалість під час тренування.

 

Тренуйте свої дихальні м’язи

 

Точно так само як ми тренуємо розтяжку або біцепс стегна, щоб зміцнити наші ноги, нам цілком під силу зміцнити м’язи, які використовуються під час дихання.

 

Насправді дослідники Центру спортивної медицини та продуктивності людини, розташованого в Брунельського Університеті Англії, довели прямий зв’язок між силою вашої діафрагми і стомлюваністю в процесі тренування.

 

Найпростіший спосіб навчитися дихати правильно – почати з положення лежачи. Ляжте на спину, постарайтеся дихати якомога глибше, щоб з кожним вдихом ваш живіт піднімався якомога сильніше і повністю розслаблявся (опускався вниз) при видиху. Продовжуйте практикувати цю вправу до тих пір, поки не відчуєте, що ви можете виконувати його, перебуваючи у вертикальному положенні.

 

Після того як ви освоїте цю техніку, можете переходити до вправ пілатес. Такий комплекс вправ допоможе розтягнути м’язи грудної клітки і зміцнити хребет, що в подальшому позитивно позначиться на вашому диханні під час бігу.

 

Ритм дихання

 

Ваш точний ритм дихання буде залежати від того, наскільки наполегливо ви працюєте і / або від ступеня інтенсивності вашої тренування.

 

Дихальний ритм пов’язаний з темпом ваших бігових кроків.

 

Наприклад, ритм 2: 2 означає, що ви робите два кроки (правої, а потім лівою ногою) на вдиху і два кроки (знову ж, правою і лівою ногою) на видиху.

 

Легкий біг

 

Як правило, ритм 3: 3 (три кроки – лівої, потім правої, потім знову лівою ногою при вдиху) найкраще підходить для розминки і бігу в легкому темпі. Це дозволяє вбирати в легені більшу кількість кисню, а потім видихати його з відносною легкістю.

 

Не намагайтеся змусити себе дихати в ритмі 3: 3 протягом розвантажувального дня, якщо ви не відчуваєте себе комфортно. Пам’ятайте, що мета такого дня – допомогти вашому організму відновитися. Якщо вам більше підходить ритм 2: 2 (про який йшлося вище), продовжуйте дотримуватися його.

 

Подих в більш повільному ритмі, ніж 3: 3, не рекомендується, оскільки з вашого тіла не встигає виводитися вуглекислий газ. При бігу в середньому темпі людина повинна робити 180 кроків за хвилину (деякі трохи більше або менше), це означає, що ви робите по 90 кроків кожною ногою протягом однієї хвилини. Ритм 3: 3 дозволяє здійснювати близько 30 вдихів за хвилину, цього часу цілком достатньо, щоб переробити вуглекислий газ і при цьому отримати необхідну вам кількість кисню.

 

Біг в помірному темпі

 

Даний темп трохи складніше, ніж попередній, але при цьому не включає велику кількість зусиль, як правило, виконується в співвідношенні 2: 2. Ритм дихання 2: 2 дозволяє здійснювати близько 45 вдихів за хвилину, ідеально підходить для бігу в рівномірному темпі, а також марафонського бігу.

 

Складна тренування і змагання з бігу

 

Після закінчення забігу або особливо складної інтервального тренування, дихання в ритмі 2: 2 не підійде. В цьому випадку ви можете переключитися на ритм 1: 2 (один крок на вдиху, два кроки на видиху) або 2: 1 (два кроки на вдиху і один крок на видиху). Це допоможе збільшити споживання кисню до 60 вдихів в хвилину.

 

Я не рекомендую ритм дихання 1: 1. В такому темпі ви будете робити неглибокі вдихи і не зможете поглинати кількість кисню, необхідне для підтримки правильної вентиляції в легенях.

 

Що стосується мого особистого досвіду, я, як правило, не звертаю уваги на ритм дихання в кінці змагання. Я вважаю за краще просто бігти, зосередившись на самому бігу, і моє дихання самостійно підлаштовується під потрібний ритм. Проте, особливий ритм дихання може бути корисний для тих бігунів, які відчувають особливо сильне напруження на останніх метрах перед фінішем.

 

Інші корисні види ритмів дихання

 

В той час як спеціальні ритми дихання можуть допомогти вам визначати і контролювати інтенсивність бігу, ви також можете застосовувати їх під час інших тренувань і змагань з бігу.

 

Регулювання темпу

 

Звертаючи пильну увагу на ритм дихання, ви зможете контролювати і «відчувати» свій темп, особливо під час бігу і інтервального тренування. Визначивши правильний темп для тренування, ви зможете стежити за тим, коли ви починаєте дихати швидше або повільніше, щоб відразу визначити моменти, при яких ви випадково відхиляєтеся від заданого темпу. Це вимагає пильної уваги до деталей, але також може допомогти тим бігунам, які намагаються зберігати послідовний темп.

 

Біг в гору

 

Багато хто задається питанням, який темп необхідно вибирати при підйомах в гору під час бігу. Якщо ви не знаєте точну відстань, вам буде дуже складно визначати, наскільки необхідно коригувати свій темп. Однак якщо ви дотримуєтеся ритму 2: 2 під час тренування, то його необхідно зберігати і в процесі підйому в гору. Зберігаючи свій ритм дихання на одному і тому ж рівні, ви не витратите дуже багато енергії незалежно від рельєфу місцевості.

 

Біль в боці

 

Якщо під час тренування ви відчули біль у боці, вам необхідно уповільнити ритм дихання і перейти на більш глибокі вдихи в ритмі 3: 3. Найчастіше причиною болів в боці стає надмірне навантаження на діафрагму, викликана неглибоким диханням. Якщо болі не припиняються після того, як ви поміняли ритм дихання, спробуйте зупинитися, притиснути дотягнутися до пальців на ногах. Ще можна притиснути місце де болить рукою або втягнути живіт.

 

Як бачите, існує безліч способів і спеціальних типів дихання, за допомогою яких ви можете контролювати себе під час тренувань і змагань. Постарайтеся не перестаратися і не відслідковувати кожен рух. Робіть так, щоб вам було комфортно, і тоді ви мимоволі будете потрапляти в правильний ритм.

 

У вас залишилися додаткові питання з приводу дихання? Вам відома інша методика дихання, і ви хотіли б запитати мене про це? Напишіть своє питання в коментарях нижче, і ми відповімо швидше, ніж Усейн Болт пробігає стометрівку!

 

За матеріалами:

 

http://runnersconnect.net/running-tips/how-to-breathe-when-running/

Оцініть статтю:

Правильне дихання при бігу pravylne dyhannya pry bigu 5de1976e2c4b2 PROvse Завантаження …

 

  Поділіться з друзями в соціальних мережах:


 

Теми: testbuy
Поширити196ВідправитиПоширити25Tweet123СкануватьВідправитиPin44
Попередня

Як правильно харчуватися, щоб бути здоровим?

Наступна

Чому після тренування болять м'язи?

Александр Прядко

Наступна
Чому після тренування болять м'язи?

Чому після тренування болять м'язи?

Біг для схуднення: 8-тижнева програма тренувань!

Біг для схуднення: 8-тижнева програма тренувань!

8-ми тижнева тренування зі штангою для початківців для набору сили

8-ми тижнева тренування зі штангою для початківців для набору сили

Прокоментувати
  • ТОП
  • Коментарії
  • Останні
На скільки кг можна схуднути за місяць

На скільки кг можна схуднути за місяць

29 Листопада, 2019
Ефективна програма тренувань для чоловіків для схуднення в тренажерному залі

Ефективна програма тренувань для чоловіків для схуднення в тренажерному залі

27 Листопада, 2019
Ефективні вправи для схуднення живота і боків

Ефективні вправи для схуднення живота і боків

29 Листопада, 2019
Apple AirPods Pro - Новые вакуумные наушники

AirPods Pro – новые беспроводные наушники от Apple

Гибкий Motorola RAZR качественные рендеры

Новый Motorola Razr 2019 показали со всех сторон

Google отключила поддержку Flash

Google официально прекратила поддержку Flash

Команда Binance объявила о решении отменить Митапы

Команда Binance объявила о решении отменить Митапы

15 Липня, 2021
Російський закон «Про цифрових фінансових активах», перегукується з правилами США

Російський закон «Про цифрових фінансових активах», перегукується з правилами США

14 Липня, 2021
14 тайських банків використовують блокчейн-платформу

14 тайських банків використовують блокчейн-платформу

13 Липня, 2021
РЕКЛАМА
PROvse

Copyright © 2019 PROvse.com.ua

Категории

  • Про проект
  • Реклама
  • Умови використання
  • Контакти

Follow Us

Без результатів
Смотреть все результаты
  • Про Стиль
  • Про Технології
  • Про Спорт
    • Тренінги
  • Про Смачне
  • Про Туризм
  • Рецепти
  • Огляди

Copyright © 2019 PROvse.com.ua

This website uses cookies. By continuing to use this website you are giving consent to cookies being used. Visit our Privacy and Cookie Policy.