Протеїнові батончики – це спеціально розроблені ласощі спортивної харчової промисловості для зниження маси тіла або підтримки (нарощування) м’язової маси. Коли спортсмен ставить за мету, набрати м’язову масу і зменшити кількість вісцерального жиру, йому належить подолати досить непростий шлях.
Заковика в тому, що потрібно відмовитися від солодощів, борошняних виробів і регулярного відвідування закладів, які торгують фаст-фудами без яких сучасне суспільство практично не уявляє свого буття! Але як пересилити себе і не піддатися спокусі? Вихід є – це заміна ласощів і шкідливої їжі на швидкий протеїновий перекус.
Фото: Протеїновий батончик
Існує багато різних видів даного продукту:
1. Низькокалорійний батончик. В основі такого десерту може перебувати: рис, кукурудза і цукровий очерет. До складу виробники додають різні добавки – сухофрукти, цукати, пластівці та ін. Також часто можна побачити кофеїн, вітамінний і мінеральний комплекс, хром. Хром – це важливий компонент, оскільки недолік такого елемента в організмі людини підсилює тягу до солодкого. Одна порція такого десерту в середньому має 220-270 ккал, що відмінно може підійти як перекушування.
2. високоуглеводной батончики. Ця їжа призначена далеко не худне людям, оскільки на 100 грам такого ласощі доводиться більше 400 ккал, а співвідношення білків до вуглеводів дорівнює 1: 4 відповідно. Багато спортсменів вживають їх з метою підготовки до змагань або ж у них щоденні інтенсивні тренування, які вимагають великих енерговитрат. Є слід його відразу після тренування, для закриття «вуглеводного вікна».
3. Батончики з підвищеним вмістом білка. Їх склад відрізняється тим, що вони мають максимальну кількість білка при мінімалізувати змісті простих вуглеводів.
Протеїнова шоколадка – це повна протилежність високоуглеводной перекушування. Підходить вона для людей з надмірною масою тіла або ж для тих, хто займається в залі для набору м’язової маси.
Користь і шкода протеїнових шоколадок
Плюси і мінуси батончиків можна визначити, вивчивши склад. Також важливо правильно підібрати підходящий для себе продукт.
Їх користь полягає в наступному:
- Ця продукція, за словами виробника, проведена тільки з натуральної сировини.
- Вона повноцінно заповнює запас поживних речовин в організмі після інтенсивних енерговитрат.
- Містить невелику частину жирів.
- Досить зручний перекус при будь-яких умовах, для якого точно знайдеться місце у вашому рюкзаку або сумці.
Шкода такого роду шоколадок полягає в кількості цукру і штучних підсолоджувачів які
входять до складу. Також дуже часто в складі можна виявити так консервант Е. Наявність цукрового спирту часто призводить до появи метеоризму і здуття живота. В такому випадку краще уникати вживання батончиків.
В батончиках протеїновий білок можуть замінювати желатином або колагену на відміну від професійного спортпітанія. Вони легкозасвоювані, але за якістю і характеристиці значно поступаються тим, які можливо отримати при прийомі протеїнового коктейлю.
Важливим є також вивчення складу продукції і якщо там є гідролізований желатин, то краще за все відмовити собі в прийомі такого перекусу. Цей желатин, виробляють з копит корів і коней – корисність якого, не вивчена.
Група Британських вчених довела, що зловживати білкової продукцією, в тому числі і протеїновими шоколадками не рекомендується, оскільки це часто призводить до порушення функцій внутрішніх органів, таких як печінка і нирки.
Кращий час споживання протеїнових батончиків

Вживання таких шоколадок вважається відмінним заповненням енергетичних запасів, особливо білка. Для спортсменів допустимо приймати під час їжі і в комплексі з спортпітаніем, а також в наступних ситуаціях:
- При неможливості повноцінно поїсти або просто заповнити енерговитрати протеїновим коктейлем – протеїновий батончик відмінний варіант перекусу. Але в цьому випадку головне не перестаратися.
- Батончики з високим вмістом вуглеводів краще відкласти в сторону і з’їсти за півгодини або безпосередньо перед початком інтенсивних занять. Це легкозасвоювані вуглеводи, які забезпечать організм швидкої енергією і підвищать витривалість під час інтенсивних тренувань. Відмінний варіант для тих, що худнуть – адже калорії, які додали перед тренуванням – згорять під час занять.
- Відмінний варіант і для закриття «вуглеводного вікна» після інтенсивного заняття.
- Також можна приймати в якості перекусу і людям, які не займаються спортом – в цьому випадку в пріоритеті вибору повинен бути білково-вуглеводна шоколадка, яка відмінно впорається з угамуванням голоду.
Рейтинг кращих протеїнових батончиків
Наступного список, ТОП 5, потрапили ті протеїнові вироби, які схвалені тренерами провідних спортивних закладів країни:
- Primebar від компанії Prime Kraft – протеїнова шоколадка до складу якої входить протеїн і харчових волокон.
- Bombbar – eщe oдин представник протеїнових виробів до складу якого входить протеїн, клітковина і вітамін С. Також важливим складовим його є – цукрозамінник, власне за рахунок його і знижується калораж продукту. Хороший вибір для тих, що худнуть.
- Quest bar komпaніі Quest Nutrition – пoпyляpное протеиновое ласощі c шіpokoй смакової лінeйkoй. Він має в кaчecтвe пoдcлacтітeля cтeвію, що допускає його навіть в раціон хворих з цукровим діабетом.
- Протеїнова шоколадка Typбocлім «Для кoнтpoля вeca» в coставе якої тoлькo pacтітeльний білок. За рахунок цього вона досить популярна cpeді вeгaнoв.
- Бaтoнчік Everyday Protein не містить цукрів і за смаковими якостями він не дуже солодкий, що швидше за все не оцінять любителі солодощів.
Де можна придбати протеїновий батончик?

На сьогоднішній день це не важко, оскільки реклама про протеїнові шоколадки заполонила все мас медіа. Тому по дорозі на роботу, спортзал або ж просто під час пробіжки можна заглянути в аптеку, великий магазин або будь-гіпермаркет, на полицях яких зі 100% -й вірогідністю протеиновое ласощі знайде собі місце.
Можна купувати такий продукт і в інтернет-магазині, де найчастіше він дешевше. У зарубіжному інтернет-магазині iHerb продуманий приємний бонус для новачків – знижка 10% і безкоштовна доставка по всьому світу.