Відмінною особливістю робота AQUA-series 01 від компанії Clever & Clean є функція збирання з протирочной насадкою з мікрофібри.
Продається робот AQUA-series 01 в типовій для цього виду техніки за розмірами коробці, оформленій в характерному для продукції компанії Clever & Clean стилі.
Комплект поставки розширено за рахунок запасних бічних щіточок, другий протирочной серветки, складчастого фільтру і пензлика для догляду за роботом.
Робот, зрозуміло, круглий і зверху білий.
Взагалі, білий колір для робота вигідний тим, що його добре видно в темряві і / або в темних закутках квартири, та й бічним зором контрастний світлий об’єкт на тлі темного (а зазвичай так) статі помітно краще. Той, хто хоч раз наступав на плутається під ногами робота, знає. Частина корпусу виконана з матового білого пластику без покриття. Верхня панель покрита стійкою до пошкоджень плівкою з малюнком під нею. Це практично, чого не скажеш про кришці відсіку пилозбірника, яка з щільно тонованого прозорого пластика з дзеркально-гладкою поверхнею, на якій добре помітні сліди від пальців і моментально з’являються подряпини. На лівому боці – роз’єм для прямої, минаючи базу, зарядки.
На правому – клавіша повного відключення за захисним ковпачком з пружного пластику.
Підпружинений механічний бампер в нижній частині має тоноване вікно, за яким знаходяться ІК-датчики наближення до перешкоди, а у верхній – смужку з м’якої гуми, що оберігає меблі та інші предмети, що зустрічаються на шляху робота, від пошкоджень при неминучих зіткненнях.
Позаду – випускна решітка і віконце ІК-приймача.
Знизу – ролик на поворотній платформі, контактні площадки, кришка відсіку акумулятора, дві бічні щіточки, жовтий повітрозабірник, гумова спідничка за ним, провідні колеса.
Перепад висоти контролюють ІК-датчики, розташовані по периметру днища. Відзначимо два моменти – кілька нетипове розташування УФ-лампи, і кришечку, під якою захований елемент живлення, що забезпечує хід внутрішнього годинника і збереження розкладу при повному знеструмленні робота (тобто навіть при добуванні основної батареї).
Бічні щіточки мають довгу щетину, що виходить з коротеньких пружних повідків, і кріпляться на осі приводу без використання гвинтів. Правда, щоб роз’єднати це з’єднання потрібно аж надто велике зусилля, але, може, розробиться згодом.
У штатному режимі робот заряджається на базовій станції, на яку повертається автоматично після закінчення збирання.
Індикаторний світлодіод на базі ярковат, але це легко виправляється шматочком чорної ізоляційної стрічки.
Підстава у бази велика і знизу у неї на днище чотири гумові ніжки-таблетки. У підсумку на підлозі база стоїть стійко і робот її не зрушується.
Акумулятор в роботі – Ni-MH на 14,4 В з ємністю 2000 мА * год. За запевненням виробника він забезпечує роботу робота протягом до 90 хвилин.
Кришка відсіку мішка відкривається при натисканні на її край.
Пилозбірник представляє собою невелику коробочку з відкидною ручкою. Його зручно витягати з нутрощів робота, також зручно і спустошувати – відщепнути кришку, витягнути фільтр-сіточку і витрусити сміття у відро.
Насправді складчастий фільтр можна не встановлювати, так як він створює великий опір повітряному потоку, а з власне фільтрацією сміття від повітря добре справляється і перший ступінь – сіточка на рамці. При цьому сміття може переноситься тільки з потоком повітря, щітки, яка закидала б сміття механічним способом немає. Та й фільтр складчастий зовсім не HEPA.
Загалом, нехай користувачі самі спробують, ставити цей фільтр чи ні. Для прибирання легкого пилу, типу вовни, можна і поставити, якщо багато піску на підлозі, то краще без складчастого. У каналі воздуховода є ІК-датчик, що працює на просвіт, за допомогою якого робот може визначати місця з підвищеною забрудненістю, щоб приділити їм більше часу. Герметичність повітряного тракту забезпечується прокладками з пружного пластику.
Кнопки на контрольній панелі робота – сенсорні, місця, куди потрібно натискати позначені контрастними написами і значками. Індикація режимів і часу синя і неяскрава, на світлі важко помітна. Навіть фотографію нижче довелося комбінувати з двох – знятої на світлі, щоб показати значки кнопок, і в темряві, щоб було видно світлодіодну індикацію.
Управляти роботом можна за допомогою інфрачервоного пульта дистанційного керування – невеликого, з кнопками з пружного пластику і контрастними позначеннями на них.
Робот має три режими прибирання:
Автоматичний режим до майже повного розряду акумулятора, при цьому робот по циклу змінює характер руху, який при бажанні можна вибрати вручну, натиснувши на кнопку Mode [ 19459047] на пульті. Завершивши прибирання, робот повертається на базу для зарядки акумулятора.
В ручному режимі прибирання напрямок руху робота задається за допомогою пульта дистанційного керування. Ця опція доступна тільки після запуску в автоматичному режимі, інакше робот переміщається, але не прибирає.
Для інтенсивної очищення певного місця потрібно перенести туди робота або направити за допомогою пульта в режимі ручного управління, а потім натиснути на кнопку Spot на пульті або на контрольній панелі.
Є можливість призначити щоденний запуск прибирання в автоматичному режимі на певний час.
На додаток до збору сміття робот може виконувати вологе протирання. Для цього на його днище потрібно закріпити входить в комплект піддон з резервуаром. Зверху на піддоні є отвір для заливки води, що закривається заглушкою.
Знизу – отвори з пористими вставками, через які просочується вода, і майданчики з «липучками», на які накладається серветка з «мікрофібри».
Так робот виглядає знизу, коли на ньому закріплений піддон вже з серветкою.
Локалізація для продажу в Росії полягає в документації російською мовою, в російських написах на коробці, а також в тому, що робот вміє про деякі свої статки повідомляти не тільки послідовностями звуків різної висоти, але і фразами російською, озвученими приємним жіночим голосом. Правда, про закінчення зарядки робот теж повідомляє – «Зарядка завершена», і робить це навіть після чергового циклу підзарядки, тобто ця фраза може прозвучати пару раз за добу і необов’язково у відповідний час. Відключити звуковий супровід, по всій видимості, не можна. На закінчення короткого огляду пропонуємо подивитися відеоролик, на якому робот починає прибирання і завершує її (в даному випадку по команді з пульта, і так, на жаль, на тлі працюючого холодильника).