Зміст
- Технічні характеристики:
- Упаковка і комплектація
- [ 19459010] Дизайн
- Дисплей пристрою
- Пульт дистанційного керування
- Док-станція
- Віртуальна стіна
- В роботі
- Висновок
Всім привіт, дорогі друзі. Сьогодні я спробую розповісти про новий пилососі компанії Liectroux. Йтиметься про модель Q8000. Це маловідомий на російському ринку виробник роботів-пилососів, що не заважає продукції даної компанії бути досить хорошої якості.
Технічні характеристики:
- Матеріал корпусу: ABS
- Номінальна напруга: 14.8 В
- Номінальна потужність: 25 Вт
- Діапазон робочих температу: -10 ℃ -45 ℃
- Напряженіезарядкі / ток: 24 В пост. ток, 1 А
- Розмір: Діаметр 34 x9 см
- Вага: 3 кг
- Батарея: 2000mAh літієва батарея
- Обсяг пилозбірника: 300 мл [19459008 ]
Упаковка і комплектація
Поставляється товар в масивної картонній коробці, усередині якої знаходиться фірмова упаковка, виконана з картону в білих тонах. Ніякої інформації на коробці знайти не можна, за винятком зображення робота-пилососа.
Всередині знаходиться лоток з пінопласту, в якому лежить пульт дистанційного керування і коротка інструкція англійською мовою.
Під лотком розташований основний комплект поставки, до якого увійшли:
1. Робот-пилосос Liectroux Q8000 з встановленим на нього блоком для вологого прибирання;
2. Віртуальна стіна;
3. Пульт дистанційного керування;
4. Адаптер живлення 24В / 1А;
5. Док-станція;
6. Дві запасні бічні щітки;
7. Запасна ганчірка для миття підлоги;
8. Щітка для очищення робота-пилососа.
Комплект поставки досить непоганий. Хочеться відзначити, що далеко не всі виробники комплектують роботи-пилососи віртуальної стіною.
Дизайн
Корпус пилососа виготовлений з матового софт-тач пластику, як наслідок – на корпусі сліди пилу практично не залишаються. На передній частині розташований рухливий бампер, за яким знаходяться основні сенсори.
У верхній частині розташований ІК-датчик.
У задній частині робота-пилососа, як і у більшості інших моделей, розташований повітропровід, через який в приміщення викидається відфільтрований від пилу повітря.
На правому торці розташований тумблер включення / відключення, трохи вище розташований порт для підключення зарядного пристрою. Для зарядки безпосередньо підходить блок живлення, який служить для підключення док-станції.
На лівому торці нічого немає.
У нижній частині розташовано колесо для маневрування, контактна група для підключення до док станції, два великих колеса, що мають досить великий хід, що дозволяє пилососа долати невисокі перешкоди (близько сантиметра, килими з не дуже високим ворсом для робота не перепона).
Між щітками знаходиться контейнер, всередині якого розташований акумулятор.
У центрі розташовано сопло, через яке відбувається всмоктування сміття. Навколо сопла розташовані гумові напрямні, які підштовхують сміття до сопла. Слід зазначити, що подібна конструкція застосовувалася в попередній моделі Liectroux Q7000. Тут же розташована ультрафіолетова лампа.
Також тут розташовані кріпильні отвори для знімною миючої насадки. Насадка кріпиться дуже легко. Просто замикається на корпусі.
Контейнер для сміття розташований під верхньою кришкою, знімається він дуже легко, досить потягнути за ручку, розташовану у верхній частині.
Розбирання контейнера для чищення також не викликає складнощів. Досить віджати затискачі. Всередині знаходиться ціла система фільтрів, а саме: фільтр, поролонова прокладка і HEPA-фільтр, який покликаний затримувати дуже дрібні частинки пилу.
Догляд за фільтрами досить простий: звичайний фільтр можна мити, НЕРА-фільтh дозволяється лише чистити йде в комплект щіткою.
Дисплей пристрою
Цифровий дисплей крім відображення поточного часу несе в собі досить велику інформативну функцію.
При зарядці дисплей відображає наступну інформацію:
Блимає «1», якщо рівень заряду менше 25%;
Блимає «11», якщо рівень заряду менше 50%;
Блимає «111», якщо рівень заряду менше 75%;
Блимає «1111», якщо рівень заряду більше 75%;
Безперервне свічення «1111», якщо рівень заряду більше 90%;
«FULL» означає, що рівень заряду досяг 100%.
Також, у разі виникнення проблем, на дисплеї можуть відображатися такі коди несправностей:
E001-E004 – Датчик заземлення не працює
E005-E006 – Датчик бампера не працює
E007-E009s E014-E015 – Передній датчик невірні показники
E010-E013 – Дистанційне керування і автоматична підзарядка не працюють
E017-E033 – Помилка всмоктування, перевірте фільтри
E018s E024-E026 – Батарея не працює
E019, E023. E027s E029, E032 – Помилка лівого колеса
E020v E022s E028s E030, E031 – Помилка правого колеса
E040s E042 – Помилка лівої щітки
E041. E043 – Помилка правої щітки
E044 – Пилозбірник наповнений
Крім цього, навколо екрану розташований ряд сенсорних кнопок:
– Авто очистка: після натискання кнопки робот почне прибирання в автоматичному режимі, в разі нестачі рівня заряду батареї робот повернеться на базу для підзарядки. Повторне натискання на цю кнопку припинить цикл збирання.
– Потужний / низький шум: натискання на цю кнопку змінює рівень всмоктування (потужності). Цією ж кнопкою можна активувати WiFi модуль.
– Кнопка додому: після натискання кнопки робот-пилосос повертається на базу.
– Таймер для настройки часу очищення.
Процедура настройки робота досить докладно описана в інструкції до пристрою.
Пульт дистанційного керування
Пульт досить консервативний. Він стильний і тонкий, живиться від двох батарей типу ААА. Оснащений наступними кнопками управління:
On / Off – здійснює включення і відключення робота-пилососа;
Home – режим зарядки (робот-пилосос повертається на базу для підзарядки);
Нижче розташований блок кнопок зі стрілками, що дозволяють здійснювати управління рухом робота-пилососа, а в центрі розташована кнопка AUTO / ОК для підтвердження вибору і включення автоматичного режиму прибирання.
Нижче розташовано ще п’ять кнопок.
EDGE – режим прибирання країв;
MOP – вологе прибирання з ганчіркою (при цьому торцеві щітки і центральний валик відключені);
Значок вентилятора – перемикання потужності всмоктування;
Значок з годинником – настройка поточної дати і часу;
PLAN – настройка часу прибирання за розкладом.
Док-станція
Док-станція має класичний для подібних пристроїв зовнішній вигляд. У верхній частині знаходиться світлодіодний індикатор живлення і інфрачервоний датчик, в нижній частині розташована подпружиненная контактна група для зарядки робота-пилососа.
Примітно, що ніжки у док станції не гумові. Вони з двостороннього скотча, і при бажанні є можливість приклеїти док-станцію до підлоги.
Для коректної роботи робота-пилососа встановлювати док-станцію необхідно таким чином, щоб відстань від краю док-станції до найближчого перешкоди було не менше 50 см., Інакше, при поверненні на «базу» робот-пилосос зможе ловити легку «затупілась».
Резервуар для води
Досить приємним бонусом у даній моделі є функція вологого прибирання. При цьому не варто плутати вологе прибирання і отдраіваніе статі від бруду. Робот лише протирає підлогу вологою ганчіркою. Вологе прибирання здійснюється завдяки приєднуваному резервуару для води.
На корпусі резервуара розташовані липучки, на які кріпиться ганчірка, також тут знаходяться отвір для нагнітача води, яке закривається гумовою пробкою. Після наклеювання ганчірка закриває всю поверхню резервуара.
На зворотному боці резервуара розташовані елементи кріплення.
Віртуальна стіна
Також важливим елементом з комплекту поставки є віртуальна стіна, завдяки якій можна обмежити площу оброблюваної поверхні, не вдаючись до штучних перешкод.
Дизайн пристрою досить простий. У верхній частині розташований інфрачервоний датчик, перемикач вкл / викл, а також світлодіодний індикатор, що говорить про активність пристрою.
Елементи живлення встановлюються в нижню частину пристрою.
Харчування віртуальної стіни здійснюється від двох батарей типу С (не входять в комплект поставки). Діапазон дії променя становить 4 метри.
В роботі
Найбільш відмінною рисою робота-пилососа Liectroux B8000 є відсутність обертових вілов (щіток і турбощеток). На мій погляд, даний факт кілька негативно позначається на якості прибирання, проте це лише моя думка.
Дана модель прибирає приміщення по зигзагу, попередньо побудувавши план приміщення (що викликає сумніви). Після побудови плану робот повинен рухатися від однієї точки до іншої, але, на мій погляд, якби план був дійсно побудований, кількість зіткнення зі стінами мало б дорівнювати 0.
Більш того, виробник говорить, що робот має систему локалізації, завдяки якій пристрій по прибраним ділянках рухається швидше, тим самим прискорюючи процес прибирання.
Я не беруся спростовувати дані заяви, я лише кажу, що у мене є деякі сумніви.
Незважаючи на те, що роботом можна керувати з мобільного додатка або за допомогою пульта дистанційного керування, переважна кількість циклів збирання буде проходити в автоматичному режимі. Цикл автоматичної прибирання вигладить наступним чином:
1. Після старту робот починає рух вперед до упору;
2. Після зустрічі з перешкодою робот розгортається на 180 градусів і рухається до наступного упору;
3. Даний процес повторюється до того моменту, поки не буде прибрана вся площа (хоча мені здається, було б не погано спочатку пройти по периметру приміщення, а далі почати цикл збирання);
4. На наступному етапі робот-пилосос пересувається уздовж стіни до наступного приміщення, в разі низького рівня заряду батареї робот-пилосос повертається на базу;
Прибирання кімнати в 20-30 квадратних метрів займає близько 10-20 хвилин.
На додаток до стандартного циклу прибирання є кілька доповнень, які налаштовуються з пульта дистанційного керування.
1. Автоматичний, про який говорилося вище;
2. EDGE – прибирання уздовж стін;
3. MOP – вологе прибирання. Режим, при якому бічні щітки і центральний валик відключаються;
4. Режим інтенсивного всмоктування (збільшення або зменшення потужності всмоктування);
5. Прибирання за розкладом, причому запланувати можна графік прибирання на цілий тиждень.
При активації режиму вологого прибирання робот відключає всмоктування повітря, що не дуже добре впливає на якість прибирання. За великим рахунком, перш ніж здійснити вологе прибирання, необхідно провести прибирання приміщення в автоматичному режимі. Якщо поверхня буде брудною, робот просто розтягне бруд по всьому приміщення. Сама вологе прибирання полягає в тому, що бак з водою, який встановлюється на робот-пилосос в процесі збирання постійно зволожує приклеєну до нього ганчірку. Фактично це просте протирання статі, проте в жарку погоду воно може виявитися вельми і вельми корисним.
Особливих претензій до якості прибирання у мене немає. Без сумнівів робот не зможе повністю відчистити приміщення, як це може зробити людина з ручним пилососом, проте для повсякденного прибирання робот-пилосос може виявитися незамінним помічником. Цикл прибирання трикімнатної квартири займає менше години, що також радує, як і той факт, що ємності акумуляторної батареї також вистачає для прибирання квартири без підзарядки (за умови, що перед початком збирання пристрій було повністю заряджена). Прибирання сміття та пилу на гладких поверхнях проходить добре, чого не скажеш про ситуацію, коли робот-пилосос в’їжджає на килимові покриття. Тут реально не вистачає турбоваліков.
Звичайно, не будемо забувати про маркетинговому ході – ультрафіолетовій лампі, яка в теорії відповідає за очищення поверхні підлоги від бактерій, але ми то з вами знаємо, що в побутових умовах справедливість даної заяви перевірити досить складно.
У процесі збирання робот-пилосос може що-небудь сказати на дружньому англійською мовою, але в більшості випадків робот попереджає про різного роду складнощі, які у нього виникають на шляху (заплуталася щітка, недостатній рівень заряду батареї і т.д.).
Демонстраційні зображення на сторінці з товаром показують, якими властивостями володіє дана модель (та й не тільки дана).
Розташування щіток і відсутність вала запобігає можливість намотування шнурів і волосся (що викликає деякі сумніви).
Підлогові сенсори запобігають можливість падіння робота з висоти, при збиранні, скажімо на другому поверсі, і під’їзді до сходів.
Датчики, розташовані на лицьовій частині робота-пилососа перешкоджають зіткненню робота-пилососа з перешкодами (це дещо не так, робот періодично стукається об стіни, але слід зазначити, що він не влітає в них на повному ходу, а обережно «промацує»).
Велика потужність всмоктування, але на мій погляд обертається вал краще.
Переваги
- [ 19459005] Індикатор і годинник на лицьовій панелі;
- Низький рівень видаваного шуму;
- Побудова плану і прибирання зигзагом;
- Моющий режим;
- Гарна прохідність пристрої;
- Інструкція російською мовою.
Недоліки
- Вартість;
- Відсутність турбощетки;
- Відсутність повноцінного ПО для мобільних пристроїв (складності в установки існуючого ПО).
Висновок
Підводячи підсумок, хочеться сказати, що Liectroux q8000 мало чим відрізняється від попередньої моделі, проте існуючі відмінності є позитивними. Безумовно складність в налаштуванні ПЗ для управління роботом-пилососом кілька погіршує думку про пристрій, але загальне враження залишається позитивним. Режим прибирання по зигзагу і вологе прибирання приміщення забезпечують досить швидку прибирання, це не кажучи про можливість програмування часу початку прибирання. Відсутність турбощетки кілька негативно позначається на якості прибирання килимових покриттів, але ера килимів на підлогах вже відходить у минуле, зараз рідко знайдеться квартира, повністю послати килимами, ймовірно саме з цієї причини виробник вирішив використовувати даний спосіб нагнітання сміття в контейнер. Я не буду говорити, варто купувати дану модель, чи ні, кожен зробить висновок самостійно, але сказати про те, що у даного робота досить багато гідних конкурентів однозначно варто. На цьому все.
PS: чому в огляді немає ні слова про мобільному додатку? Тому, що у мене не вийшло його налаштувати. Діючи за інструкцією, досягти бажаного результату у мене не вийшло. Можна звичайно грішити на роутер, але мені здається, що процес налаштування, описаний в інструкції кілька некоректний. Буду шукати в інтернеті рекомендації по налаштуванню, після чого обов’язково доповню даний огляд.
Aliexpress