Що таке базові вправи
Здрастуй дорогий друже, ти шукав, відповідь на питання: Що таке базові вправи? Я дам тобі на нього відповідь. Бо знати, що таке база, повинен кожен майбутній і нинішній відвідувач тренажерного залу. Не залежно від типу статури , базові вправи, дадуть тобі максимально можливий приріст м’язової маси. Зараз розповім, чому.
Базові вправи в обов’язковому порядку, повинні бути включені в тренувальну програму кожного тренується в тренажері, особливо це стосується новачків.
В кінці зими – початку весни, в залі з’являється багато нових облич, в надії «накачатися до початку пляжного сезону». За такий короткий термін, сильно змінити своє тіло, малоймовірно, але досягти якихось результатів все ж реально, і навіть помітних результатів.
Але дивлячись, як більшість тренується, відразу стає зрозуміло – вони розчаруються і підуть. А чому? Тому що не отримають результати. А чому? Тому що більшість тільки те й робить, що «насилує» свій біцепс, «загоряє» на тренажерах, або просто базікає з приятелями. А робити треба зовсім не це, робити потрібно, базу, Базу, БАЗУ і тільки її! По крайней мере, на початковому етапі.
Базовими вправами у всіх силових видах спорту прийнято вважати, ті, в яких, задіяно більше одного суглобового зчленування (простіше кажучи – суглоба), ну і природно, більш одне м’язи. Саме за чет цього, базові вправи настільки ефективні при нарощуванні м’язової маси.
В принципі базові вправи, майже для будь-яких цілей в тренінгу підійдуть. При певному підході і м’язи наростити допоможуть, і спалювання жиру при виконанні бази, відбувається набагато ефективніше. Про останній, до речі, мало хто знає.
Види базових вправ
Для різних груп м’язів, є кілька найбільш ефективних базових рухів. Наприклад, для спини, можна виділити три основних базових вправи:
Тяга штанги в нахилі – дуже гарна вправа для збільшення м’язової маси спини і її потовщення.
Станова або мертва тяга – є багато варіацій даного вправи, що збільшують навантаження для різних груп м’язів. Так само існують суперечки про те, що ж насправді розвиває цю вправу, ноги або спину?
Я дотримуюся думки, що і те, і інше, так як при правильному виконанні станової тяги, задіюється найбільша кількість м’язів, в порівнянні з іншими вправами. Станова тяга – це саме «базістое» вправу, серед всієї бази.
підтягування – за ефективністю не поступаються тязі штанги в нахилі, відмінно розширює спину, так як в ньому так само задіяні найширші м’язи спини. Мінус цієї вправи – потрібно підвищувати навантаження за рахунок навішування додаткового ваги, що не завжди зручно.
«База» для Грудних м’язів
Ну, тут на першому місці жим штанги на горизонтальній лаві . Кращого вправи для збільшення грудних м’язів, на мій погляд, поки не придумали. Улюблена вправа абсолютної більшості відвідувачів тренажерного залу. Адже неспроста, один з найпопулярніших питань, що задаються атлетам всіх мастей це: «Скільки тиснеш?»
Словом дуже гарна вправа, яке ні в якому разі не можна виключати з тренувальної програми. За винятком, звичайно, випадків, коли у людини є травма і він не може виконувати цей рух.
Віджимання на брусах – це вправа, ще зі школи, пам’ятає кожен хлопець, коли з хлопцями виходили позайматися на турнічкі. Механіка руху, при виконанні цієї вправи з акцентом на груди, схожа, з жимом лежачи, можна застосовувати як альтернативу, якщо немає доступу до штанги, або при деякому застої в результатах, при виконанні жиму лежачи .
Мінус цієї вправи, в тому, що потрібно працювати з власною вагою, а його часом не досить. Можна навісити млинців на пояс, але якщо ти не в залі, навряд чи вийде це зробити, але можна постаратися.
Базові вправи для ніг
Еталонним базовим вправою для ніг не без причини вважається присед зі штангою на плечах. Дана вправа задіє весь м’язовий масив ніг, від квадріцепсов стегна, до м’язів гомілки (ікри) , а також активно працюють дрібні м’язи стабілізатори.
Виконуючи дану вправу в силовій манері, до процесу підняття ваги, підключаються практично всі м’язи тіла. Для м’язів ніг, в цілому корисні присідання зі штангою. Часом не тільки на плечах, а й на грудях. Присед зі штангою на грудях, технічно, набагато складніше виконувати, але і навантаження на квадрицепс стегна в рази більше.
Жим ногами – виконується в тренажері, дуже ефективна вправа, для попереднього стомлення квадріцепсов, так як саме на них йде основне навантаження. Мінусом цієї вправи, вважаю, що не задіяна гомілку, її потрібно тренувати окремо, а на це потрібно виділяти час в межах тренування, якого зазвичай небагато.
Я навмисно не став перераховувати вправи для розвитку м’язів рук, так як, вони є дрібними м’язами, які, не дають серйозної прибавки до маси тіла, на відміну від спини, грудей і особливо ніг. Крім того, руки накачаються самі по собі, беручи на себе непряму навантаження при виконанні основних базових рухів.
Ось і все, дорогий товаришу, на цьому стаття закінчена, сподіваюся, я відповів на твоє запитання: що таке базові вправи? Візьму на себе сміливість, сказати, що існують і інші вправи, звані: ізолюючими, прочитати про це можна в статті: « що таке ізольовані вправи » впевнений, тобі буде цікаво.