Що таке ізольовані вправи
Здрастуй дорогий друже, думаю, тобі буде цікаво дізнатися, що таке ізольовані вправи . Це знання допоможе тобі орієнтуватися в ряді багатьох визначень зі світу фітнесу та бодібілдингу. І не плутатися де які вправи, і що краще вибрати для своєї тренувальної програми.
Поряд з базовими вправами, для яких характерне залучення великої кількості м’язових груп, виділяють також і ізолюючі вправи, у яких все навпаки. Говорячи по-простому, що б не «наливати води» в статті, ізолюючі вправи – це вид фізичних вправ, який направлений на одну м’яз, при цьому рух відбувається в одному суглобі.
Щоб було зрозуміліше, наведу конкретний приклад ізольованого вправи. Підйом гантелі на біцепс на лаві Скотта . У цій вправі при виконанні руху, навантаження йде, виняткова на двоголову м’яз руки, тобто на біцепс, при цьому згинання відбувається тільки в лікті. Ця вправа, до речі, відмінно підходить для формування, так званого «піку» біцепса .
Також в приклад можна було привести підйом штанги на біцепс стоячи , але ізольованим воно стає тільки при правильному технічність виконання, без розкачки і закидання штанги. У більшості ж випадків, воно є базовим, так як, задіюється плечовий пояс. Також до ізольованим можна віднести махи для середніх дельт .
Отже, для чого потрібні ізольовані фізичні вправи? Потрібні вони, для тренування конкретного м’яза, для її опрацювання, для завдання правильної форми, що дуже важливо в культуризмі. Тому такий вид вправ часто використовують просунуті любителі і професіонали бодібілдингу.
Але для новачків такий вид вправ не завжди підходить. Ви можете сказати: Як же так! Чому не підходить? Адже якщо я хочу собі великі руки, то саме руки мені і потрібно тренувати. Так, все логічно, але не зовсім вірно.
Тому, що ви не накачаєте собі великі руки, якщо все інше тіло, залишиться колишнім, вам це не дозволить зробити ваша генетика. У переносному сенсі, це як будувати будинок, не заклавши фундамент, це не можливо. Та щось ви побудуєте, але це буде дуже маленький будинок і не стійкий. Та ж історія і з руками, і будь-якими іншими, м’язами, які ви будете тренувати ізольовано, у всякому разі, це справедливо на початкових етапах тренувань.
Далі виникає резонне питання: тоді чому професіонали використовують ізоляцію? З професіоналами все не просто, всіх аспектів нехтувати. Але один з основних, це те, що для того, щоб професійний культурист постійно прогресував, йому потрібно тренуватися інтенсивніше і в набагато більших обсягах, ніж новачку або навіть атлету середнього рівня.
Одне тренування у них може включати до 5 вправ на одну м’язову групу, і вся тренування присвячена тільки їй. Таким чином, у профі, відновлення м’язів, після тренування відбувається довше, і через це, йому потрібно для однієї або двох м’язових груп, присвячувати окремий день тренування.
Ще одна причина, чому професіонали використовую ізольовані вправи, це робота над формою самої м’язи. Ізольовані вправи, допомагають, сконцентруватися на накачуванні не просто однією м’язи, а окремої її частини, наприклад на піку біцепса , про який ми говорили вище. Новачкові ж над формою працювати ще рано, йому потрібно набирати загальну м’язову масу, а ізольовані вправи для цього не підходять. Для цих потреб використовують незамінні базові вправи, про які ми говорили в статті « Що таке базові вправи ? »
Резюмуючи, можна сказати, що ізольовані вправи, гарні тільки на певному етапі розвитку атлета. Являють собою, вправи напрямок на одну м’яз, з рух в одному суглобі. Існує чимало фізичних вправ, і якщо вони підпадають під цю характеристику, то вони є ізольованими, і вам не підходять, якщо ви є новачком, що, швидше за все так і є. Для вас потрібна лише БАЗА, протягом року або навіть двох.