Скинути зайву вагу не так вже й неможливо, як може здатися спочатку. Скакалка для схуднення на даний момент використовується все більшою кількістю спортивних тренерів. Зараз створюються різні програми тренінгів та навчальні відеоролики із застосуванням даного інвентарю.
Всі, хто мріє про досконалої формі, вже вибрали стрибки на скакалці для схуднення. Цей снаряд з лічильником кілокалорій обійдеться значно дешевше абонемента в зал. Але тут не закінчуються позитивні якості скакалки.
Який ефект приносять стрибки зі скакалкою?

Сидіння на дієті відноситься до пасивного способу скидання зайвої ваги, а вправи зі скакалкою для схуднення – це фізична активність на все тіло, так необхідна сучасним людям. Не всім вдається звільнити час на похід в зал або басейн. Якщо хочете схуднути може виникнути цілком закономірне питання – чи допомагає скакалка схуднути. Заняття з даними спортивним інвентарем дозволяють досягти наступних ефектів:
• стрункі й підтягнуті ноги;
• запобігання утворенню целюліту;
• навантаження на серце, що призводить до поліпшення серцевого ритму;
• поліпшення емоційного стану за рахунок виділення ендорфіну – гормону щастя;
• тренування дихання;
• поліпшується гнучкість тіла;
• наводиться в норму функціонування кишечника.
Основним плюсом вправ зі скакалкою є те, що на тренування працюють якраз проблемні області тіла багатьох жінок – сідниці, м’язи стегон і ноги. 15-хвилинного тренування буде цілком достатньо, щоб зменшити кількість жирових відкладень.
Зникнення целюліту завдяки скакалці забезпечується за рахунок активізації лімфообігу в тканинах. Під час стрибків спостерігається аеробне навантаження, яка не тільки призводить до стрімкого зниження ваги, але і дозволяє тренувати серцевий м’яз, що робить скакалку відмінним профілактичним засобом від варикозу.
Як правильно підібрати спортивний інвентар?
Після того як отримали ствердну відповідь на питання – чи можна схуднути стрибаючи на скакалці, варто підібрати правильний спортивний інвентар. Скакалка в Спортмагазин обійдеться недорого, тому краще всього вибирати виріб саме під себе.
Якщо взяти занадто коротку, але вона буде чіплятися за стопи, а довга – волочитися. Нормальний діаметр шнура становить 8 або 9 мм. Оптимальну довжину скакалки можна визначити, вставши посередині розправленими шнура і потягнувши за ручки вгору – вони повинні доходити до пахв.
Для зростання менш 155 см підійде скакалка довжиною 2,1 м, а якщо зріст 165 см, то підійде 2,4 м. Для схуднення можна брати інвентар з датчиком для підрахунку спалених калорій. У спортивному магазині можна побачити такі різновиди скакалок:
• електронна – подібні вироби оснащені датчиком для рахунку калорій, щоб почався підрахунок потрібно ввести початкову вагу тіла, а після тренувань буде виведено кількість спалених калорій;
• утяжеленная – використовується переважно боксерами, обтяжені може бути шнур або ручки;
• швидкісна – відмінна модель для боротьби із зайвою вагою, з нею в секунду виходить здійснювати 5-6 оборотів, що за інтенсивністю одно забігу на три кілометри;
• з тросом з гуми – звичайнісінький варіант скакалки.
Для новачків оптимальним вибором стане перші і третій варіант. Також жінкам необхідний спеціальний бюстгальтер або топ для фітнесу щоб підтримувати груди і підходящий одяг для спорту.
Як правильно виконувати вправи зі скакалкою?

Досить актуальним є питання, скільки треба стрибати на скакалці. Найкраще проводити тренування через день для належного відновлення, але заняття потрібно проводити не менше 2-х разів на тиждень. Перші тренування по тривалості повинні бути мінімум 10-15 хвилин, зі збільшенням витривалості потрібно збільшувати тренінг до 30-45 хвилин.
Скільки треба стрибати на скакалці щоб схуднути на перших заняттях потрібно визначати для себе самостійно – при появі задишки необхідно зробити паузу або зменшити темп. Потрібно враховувати, що якщо лінуватися, то скакалка для схуднення живота і всього тіла не дасть належного результату і цей процес буде дуже повільним. В основному за 15-хвилинний тренінг виходить спалити 250 кілокалорій.
Приступати до тренуванні потрібно наступним чином:
• починати стрибки необхідно з малої інтенсивності вправ для розігріву м’язових тканин;
• спину потрібно тримати рівно, дивитися на стіну або у вікно;
• робити оберти скакалкою потрібно тільки зап’ястями, а лікті тримати максимально близько до боків;
• під час тренування потрібно відкрити вікно або ж вийти на балкон для занять, якщо дозволяють його розміри.
Тренінг на скакалці не обмежується звичайними стрибками на місці. Стрибки на скакалці програма для скидання ваги в проблемних областях складається з наступних занять:
• звичайні стрибки – підстрибуйте на самих шкарпетках і обертайте шнур скакалки, при цьому не забувайте пружинити колінами і приземлятися тільки на носки, одне обертання – один стрибок;
• зміна ніг – робіть стрибки, по черзі піднімаючи то ліву, то праву ногу, при цьому зігнувши її в коліні;
• стрибайте в різні боки – на одному обертанні під час стрибка змістити в одну сторону, а на наступному в протилежну і повертайтеся у вихідну позицію;
• подвійний прижок- на одне обертання скакалки робіть пару стрибків, але темп не повинен бути занадто швидким, щоб можна було відновити дихання;
• підстрибування вперед і назад – на першому обертанні стрибайте вперед, а на другому – отпригівать назад;
• стрибки на різних ногах – спочатку зробіть 10 стрибків на лівій нозі, потім на правій, повторіть кілька підходів.
Дані вправи зі скакалкою для преса, сідничних м’язів дозволять схуднути в найбільш короткий період, необхідно тільки дотримуватися регулярності занять. В інтернеті можна знайти велику кількість навчальних відеороликів з різними модифікаціями тренінгу з цим інвентарем. Чим допомагає скакалка вдасться відчути вже після першого тренінгу – з’явиться крепатура в сідничних м’язах, пресі. Це підтверджує, що в тренуванні задіяні групи м’язів найбільш проблемних зон.
Кому не можна займатися зі скакалкою?

Програма стрибків на скакалці передбачає істотне навантаження на опорно-руховий апарат, а саме – суглоби, спину і серцеву м’яз. З цієї причини є ряд протипоказань до таких занять:
• хвороби суглобів і захворювання поперекового, грудного відділу хребта;
• надмірна маса тіла – якщо вага істотно перевалює за нормальні показники, то це значно перевантажує суглоби при виконанні вправ;
• також від занять з даними спортивним інвентарем варто відмовитися людям з хворобами серця;
• Не рекомендовано відразу ж приступати до тренування після прийняття їжі, найкраще почекати мінімум одну годину.
Якщо виникли будь-які ознаки дискомфорту – нудота, запаморочення або просто погане самопочуття, то потрібно відразу припинити тренування. Ймовірно, що інтенсивність навантаження занадто велика, тому організм просто не встигає прийти в норму і відновиться.
Тоді потрібно перерву на тиждень. У цей час потрібно добре спати і відпочивати, щоб потім продовжувати інтенсивно худнути в проблемних зонах.