Компанія INKBIRD відома своїми цікавими приладами для вимірювання температури і вологості. Область досить вузькоспеціалізована, але це компенсується великим асортиментом пропонованих пристроїв, призначених для різноманітного застосування і ситуацій, а також, великим функціоналом, якого немає в інших виробників. Про один з таких приладів, термометрі / гігрометрі IBS-TH1 PLUS і піде мова в даному огляді.

Каталог моделей виробника можна побачити на офіційному сайті або в групі ВКонтакте.
Дана модель IBS-TH1 PLUS оснащена досить великим LCD дисплеєм, що відображає температуру і вологість, вбудованими в корпус сенсорами, а також, виносним датчиком температури, який підключається до окремого роз’єму. Відмінною особливістю даного приладу від аналогів, є можливість збереження даних про контрольованих показниках (через настроюються проміжки часу) у внутрішній пам’яті пристрою (до тридцяти тисяч значень). Крім цього, IBS-TH1 PLUS оснащений модулем Bluetooth, що дозволяє передавати значення температури і вологості в реальному часі, а також, збережені дані в додаток на смартфоні або планшеті. Про все по порядку.
Поставляється пристрій в непомітною, але якісної фірмовій упаковці:


Всередині упаковки: основний блок, внесений провідний датчик, інструкція.


Характеристики пристрою:
- Діапазон температур і вологості:
- внутрішній датчик від -40 до 60 ° С; 0 ~ 99% RH
- зовнішній датчик -40 до 100 ° С
- Точність вимірювання температури: типова: ± 0,3 ° C; ± 0,5 ° C (внутрішній датчик); ± 1 ° c (зовнішній датчик)
- Точність вимірювання вологості: (25 ° C, 20% ~ 80% RH): Макс пограшность: ± 4.5% RH
- Дистанція передачі по Bluetooth: до 50м
- Кількість записів в пам’ять: до 30000 значень.
- Настроювані інтервали між записами: 10сек / 30 сек / 1хв / 2хв / 5хв / 10хв / 30хв,
- Харчування: 2xAAA (не в комплекті)
- Розміри: 63, 5×20 мм
- Вага: 53г.

Зовнішній вигляд:

На бічній стороні знизу віконце за яким заховані сенсори температури і вологості: [ 19459002]


Нагорі розташована кнопка перемикання температури з Цельсія на Фаренгейт і порт для підключення зовнішнього датчика температури:

пристрій працює від двох батарей ААА, доступ до відсіку з ними розташований на задній стінці. Там же розташований магніт за допомогою якого пристрій можна закріпити, наприклад, на холодильнику:

Розміри пристрою:
[ 19459003] ![]() |
![]() |
При установці батарейок, апарат відразу починає показувати значення температури і вологості з внутрішніх сенсорів. Частота оновлення приблизно раз в 2-3 секунди, тобто фактично в режимі реального часу. Також, на дисплеї можна бачити рівень заряду батарей і значок передачі по Bluetooth:

Вага пристрою з батарейками 80г .:

[ 19459001] Довжина кабелю зовнішнього датчика температури (зонда) становить 2 метри:

Провід в оплетке досить товстий, металевий сенсор, захищений від вологи (проте, для акваріумів і інших резервуарів з водою, рекомендується використовувати окрему модель з пластиковим кожухом сенсора, вона є на сторінці товару):
![]() |
При підключенні зовнішнього зонда на дисплеї виводиться напис « External ». На жаль, прилад не видає одночасно свідчення з зовнішнього температурного датчика і з внутрішнього: тільки чи то або інше.

Кути огляду непогані для LCD дисплея:


Точність вимірювань порівнював з іншими пристроями, які у мене є. Дані цілком в межах похибки.
Внутрішній датчик:

Зовнішній зонд:

Найцікавіше – це взаємодія приладу з смартфоном або планшетом. Для цього необхідно завантажити фірмовий додаток «Engbird» і підключити пристрій через Bluetooth. Ніяких танців з бубнами – все чіпляється елементарно і просто, зв’язок тримається добре.
![]() |
![]() |
|
При додаванні датчика пропонується вибрати сферу використання (вдома, на вулиці, в місці, де зберігається одяг і ін.) і там же наводиться діапазон комфортної температури і вологості для даного використання:
![]() |
![]() |
![]() |
Зазначу, що при підключенні не запраш іваются ніякі паролі або підтвердження натискання кнопок на сенсорі, тобто додати його в додаток може будь-яка людина, що знаходиться поблизу від девайса. В принципі, страшного в цьому нічого немає.
Якщо є кілька подібних пристроїв, то вони ніяк один з одним не конфліктують, до кожного можна отримати доступ з програми (на лівому скрині нижче, два датчика різних моделей), крім температури і вологості там можна побачити заряд батарейок, а також видалити сенсор з програми. Якщо натиснути на іконку «Settings», то отримуємо доступ до налаштувань: можна поміняти назву сенсора, задати частоту реєстрації температури і вологості в пам’яті …
|
![]() |
![]() |
… там же можна провести калібрування (корекцію показань), якщо є похибка у вимірах, як в плюс таки в мінус, з кроком 0.1 градус. Крім цього, є розділ дозволяє, як для температури, так і для вологості, задати допустимий діапазон значень, при виході за який сенсор відправляє повідомлення на смартфон:
|
![]() |
![]() |
як я вже сказав, фішкою пристрою є збереження даних у внутрішній пам’яті та їх передача в додаток, як тільки воно підключається до датчика. Крім самої передачі, додаток візуалізує дані, будуючи графіки за відповідні обрані періоди (день, тиждень, місяць, рік). Дані з датчика передаються досить швидко, не більше хвилини (залежить від дальності його розташування). Дальність прийому непогана, в приміщенні зі стінами метрів 15-20м.
![]() |
![]() |
|
На екрані смартфона, переміщаючи пальцями, розсовуючи або, навпаки, стискаючи, сіру область загального графіка, можна відразу бачити дані за потрібний період, з глибиною по осі X аж до хвилин. У цьому ж розділі можна отримати розподіл кількості знятих значень за температурними діапазонами, а також побачити саме кількість знятих значень для температури і вологості. Всі дані можна експортувати.
![]() |
![]() |
|
Таблицю даних в форматі файлу .CSV, можна тут же відправити, наприклад, поштою. Прочитати його може excel або інший редактор таблиць (через вставку даних з тексту), побудувати графік або використовувати як-то еще. Ось графік побудований в excel, з отриманого файлу, і з програми:
![]() |
![]() |
В цілому прилад досить цікавий, якісно виконаний, з хорошою точністю і великим функціоналом. Я, наприклад, використовую його на дачі, для постійного збору даних від температури на вулиці, виставивши зонд за вікно, а сам пристрій знаходиться в будинку. Тепер, приїхавши, завжди можна скачати повну інформацію про коливання температури і вологості за період відсутності. Продається пристрій тут (беремо купон на сторінці товару з 2/15 $).