• Останні
Як набрати м'язову масу. 10 необхідних умов

Як набрати м'язову масу. 10 необхідних умов

29 Листопада, 2019
Огляд ASUS ZenBook UX325J: в авангарді технологій

Огляд ASUS ZenBook UX325J: в авангарді технологій

7 Вересня, 2020
HTC VR – я ваш реальність хитав

HTC VR – я ваш реальність хитав

1 Жовтня, 2020
Огляд Xiaomi Mi Electric Scooter 1S: оновлений бестселлер

Огляд Xiaomi Mi Electric Scooter 1S: оновлений бестселлер

7 Вересня, 2020
Компактный вентилятор с тремя скоростями Xiaomi Youpin VH
						
						
					 • огляди PROvse

Компактный вентилятор с тремя скоростями Xiaomi Youpin VH • огляди PROvse

28 Березня, 2020
Фен-щетка BBK BHC1003ICR сделает укладку проще
						
						
					 • огляди PROvse

Фен-щетка BBK BHC1003ICR сделает укладку проще • огляди PROvse

28 Березня, 2020
Ручной пылесос Tinton Life W1603. Маленький помощник в доме.
						
						
					 • огляди PROvse

Ручной пылесос Tinton Life W1603. Маленький помощник в доме. • огляди PROvse

28 Березня, 2020
Электрический штопор Xiaomi HuoHou Wine Electric Bottle Opener с подсветкой и суперспособностями – Обзор																	 • огляди PROvse

Электрический штопор Xiaomi HuoHou Wine Electric Bottle Opener с подсветкой и суперспособностями – Обзор • огляди PROvse

3 Вересня, 2020
BBK BHD3225i – мощный и красивый фен
						
						
					 • огляди PROvse

BBK BHD3225i – мощный и красивый фен • огляди PROvse

28 Березня, 2020
Робот-пылесос Proscenic 790T  – помощник или игрушка?
						
						
					 • огляди PROvse

Робот-пылесос Proscenic 790T – помощник или игрушка? • огляди PROvse

28 Березня, 2020
Обзор блендера Mijia Pinlo – маленький монстр от Xiaomi
						
						
					 • огляди PROvse

Обзор блендера Mijia Pinlo – маленький монстр от Xiaomi • огляди PROvse

28 Березня, 2020
Машинка для стрижки Xiaomi YueLi Electric Hair Trimmer Clipper
						
						
					 • огляди PROvse

Машинка для стрижки Xiaomi YueLi Electric Hair Trimmer Clipper • огляди PROvse

28 Березня, 2020
Обзор вертикального пылесоса Xiaomi Deerma Handheld Vacuum Cleaner DX800s. Бластер, уничтожающий пыль!
						
						
					 • огляди PROvse

Обзор вертикального пылесоса Xiaomi Deerma Handheld Vacuum Cleaner DX800s. Бластер, уничтожающий пыль! • огляди PROvse

28 Березня, 2020
  • Про проект
  • Реклама
  • Умови використання
  • Контакти
П’ятниця, 1 Січня, 2021
  • Вхід
Провсе
  • PROвсе
  • Рецепти
    • Смачне
  • Стиль
  • Спорт
  • Огляди
  • Технології
  • Коронавірус
Без результатів
Смотреть все результаты
PROvse
  • PROвсе
  • Рецепти
    • Смачне
  • Стиль
  • Спорт
  • Огляди
  • Технології
  • Коронавірус
Без результатів
Смотреть все результаты
PROvse
Головна Спорт

Як набрати м'язову масу. 10 необхідних умов

від Александр Прядко
29 Листопада, 2019
в Спорт
Час читання:2Мин
0
Як набрати м'язову масу. 10 необхідних умов
491
ПОШИРИЛИ
1.4k
БАЧИЛИ
FacebookWhatsappVkTwitter

Також читайте

Як швидко відновити м'язи?

Як швидко відновити м'язи?

6 Грудня, 2019
1.5k
Вітамін С: в чому користь?

Вітамін С: в чому користь?

6 Грудня, 2019
1.4k

Набрати м’язову масу можуть все, потрібно тільки дотримуватися 10 необхідних кроків.

Якщо ваша мета це додаткова м’язова маса і ви хочете знати як правильно планувати набір ваги, тоді читаємо цю статтю.

10 кроків до м’язової маси

Плануємо наш приріст ваги

Как набрать массу Коли ми говоримо про приріст ваги, то звичайно ж розуміємо набір якісної м’язової маси. Але потрібно розуміти, що неможливо постійно прогресувати і додавати у вазі і при цьому мати прес кубиками. Ефективний набір м’язової маси вимагає приросту калорій, а спалювання жиру вимагає зниження калорій, відповідно потрібно вибрати щось одне.

Природно при правильно спланованому і збалансованому харчуванні і режимі тренувань ми не запливати жиром, але салом на боках трохи обрости. По іншому ніяк. І набравши цікаву для нас масу, ми можемо підсушитися і прибрати жир, втративши при цьому трохи обсягу, але м’язи будуть вже промальовані і ефект буде коли краще. Як каже мій друг: “промальовані біцепс 40 см, дивись куди краще, ніж ті ж 45 в жирі”.

Крок 1. Визначаємо точку відліку

набор массы для худого парня Для того, щоб визначитися яке потрібно харчування для набору м’язової маси і потім знати результативність наших дій, і як його можна поліпшити, потрібно знати з чим порівняти. Тобто нам потрібно спочатку визначити калорійність нашого денного раціону.

Найпростіший спосіб це зробити (вважаємо, що ваша вага не змінюється і тримається приблизно стабільно) – записати всю їжу, з’їдену вами протягом 3 днів, і порахувати кількість калорій, що вживаються в день, за допомогою довідників. Їх в інтернеті повно. Зробити це не важко, а отриманий результат будемо відправною точкою для подальших дій.

Але якщо раптом ви не зможете порахувати кількість споживаних вами калорій по першій методиці, тоді є інша. Швидкість вашого базового метаболізму можна вирахувати за такою методикою. Просто помножте свою вагу на 22 (організм за рахунок базового метаболізму спалює приблизно 22 калорії на кілограм ваги). Якщо, в основному ви працюєте головою і інтенсивна фізична активність у вас тільки на тренуванні, то додайте ще 50 відсотків. Якщо вам доводиться працювати не тільки головою, а й руками, тоді додайте 65 відсотків. При повсякденному важкій фізичній роботі додавайте все 90 відсотків до базового метаболізму. Такий метод не дуже надійний і точний, але дає приблизне розуміння потреби вашого організму в калоріях.

Крок 2. Оцінюємо склад нашої дієти

На наступному кроці потрібно оцінити склад дієти на якість одержуваних калорій. Тобто яке процентне співвідношення жирів, білків і вуглеводів. Якщо ваше харчування не зовсім підходить для набору м’язової маси, а саме при великому вмісті жирів в їжі (тваринного походження) вага звичайно ж буде рости, але його якість буде незадовільним, можливо в прирості переважатиме жирова маса, а м’язової буде на порядок менше. При фізичних навантаженнях організм повинен отримувати не менше 1.5 грамів білка на кілограм вашої ваги. І марення, що організм не засвоїть більше 30 грамів білка за раз. Засвоїть головне давати білок вчасно. Під час тренувань багато білка то і не потрібно, але в період відновлення його треба багато.

Качественная масса Тепер про якість білка. Пам’ятаємо, білок – основний будівельний матеріал для росту наших м’язів. Ми ж повітрям не роздувати. І якість його має бути високим, тобто їмо такі продукти: м’ясо, яйця без жовтків, рибу, молочні продукти, бажано побільше сиру. У бобових теж є білок, але такі продукти харчування не дадуть нам необхідний збалансований амінокислотний склад. Тобто харчуватися бобами можна якщо ми хочемо просто виконувати свої повсякденні функції. А якщо наша мета нарощування м’язової маси, то і продукти повинні бути відповідні для цього. Пророкувати про них більш детально можна в статті: продукти, що містять білок .

Вуглеводи. Пам’ятаємо, вуглеводи – це джерело енергії на день. Щоб зберегти наші м’язи і уберегти їх від катаболічних (руйнують) процесів, потрібно вживати близько 55 відсотків калорій. Ідеальні продукти для набору м’язової маси: макаронів з борошна грубого помелу, картоплі, рису, хліба з борошна грубого помелу. Коротше кажучи, щоб отримати енергію для тренувань і побудови нових м’язових структур їмо побільше продуктів містять повільні вуглеводи. Продукти містять швидкі вуглеводи (цукор, борошняне, шоколад, білий хліб) є можна під час і відразу після тренування, але не об’їдатися. Зрозуміти як складати харчування на день, вам допоможе стаття про харчування бодібілдерів з прикладами дієт.

Крок 3. Збільшувати калорійність потрібно поступово

Ви хочете домогтися підвищення м’язової маси. Для цього потрібно споживати калорій значно більше, ніж ви споживали зазвичай. Але не поспішайте відразу починати їсти як слон і кінь разом узяті.

Пам’ятаємо, м’язові волокна синтезується тільки, коли в цьому є необхідність, тобто потрібен стимул для росту м’язів. (Відчуваючи додаткове навантаження, клітини наших м’язів починають самі шукати джерела амінокислот (дрібних частинок з яких і складається білок), щоб почати процеси росту і відновлення). У разі, коли немає необхідності в додатковій енергії, все додатково вжиті калорії з вуглеводів підуть в жирові відкладення.

Важливо! Для росту м’язів, на відміну від жиру, який росте майже від будь-якого виду калорій, потрібен виключно один матеріал – білок високої якості.

З цього ви повинні збільшувати калорійність поступово, щоб м’язи отримали калорії саме в той період, коли в них є потреба.

Оптимальним буде додати 300 – 400 калорій до збалансованого денного раціону приблизно (в залежності від обсягу вже наявних м’язів). Така дієта дозволить додавати в м’язовій масі з мінімальним збільшенням жиру. З цих калорій частина буде витрачена за рахунок тренувань і збільшення швидкості метаболізму, решта піде на гіпертрофію (збільшення) м’язових клітин. І якийсь незначний обсяг піде в жирові тканини.

Крок 4. Їмо часто і маленькими порціями Едим часто, чтобы набрать вес

Не тільки для спортсмена, але і для будь-якої людини важливим є поділ раціону на невеликі порції і часто їх приймати в їжу. Це полегшує організму засвоєння калорій за рахунок стабільного припливу макро- і мікро-компонентів, знижує швидкість утворення запасів жиру, при високій калорійності їжі. За день найбільшим прийомом їжі завжди повинен бути сніданок (але це не означає, що потрібно об’їдатися). Всі продукти, що ми з’їдаємо вранці, засвоюється добре і стимулює метаболічні процеси, тобто зростання м’язів. Калорії вжиті вранці мають менше шансів стати жиром.

Висновок: намагаємося їсти часто і основна кількість харчування споживаємо в першій половині дня, щоб нарощувати суху м’язову масу, а не жирову.

Крок 5. З розумом підходимо до різноманітності тренувань

Є дві крайності, в які люблять кидатися бодібілдери. Одні завжди роблять одне і теж, а другі, намагаючись здивувати свій організм, робить тренування на стільки різноманітними, що вони кожен день різні.

Так, дійсно організм потрібно давати стрес, щоб м’язи росли. Але стрес цей повинен бути керованим. З цього не варто сильно захоплюватися різноманітністю.

Спочатку даємо організму звикнути до тренувань, це походить від трьох тижнів. І потім починаємо його дивувати зміною схеми тренувань. Це може бути один і той же набір вправ, але складений по різному. Або ж робити вправи з різною вагою і кількістю повторень. Наприклад можна робити навіть всередині тижня: перший день важка, другий тренувальний день – легка, третій – середня.

Восстановление Крок 6. Відновлення

Тренуватися потрібно в міру.

Пам’ятаємо: м’язи на тренуваннях не ростуть, вони ростуть під час відпочинку, точніше навіть сну. З цього не потрібно побиватися до відмови і кожен день. До повного відновлення може пройти від двох до чотирьох діб. З цього тренуємося раз в два – три дні і не частіше. Тренуватися 6-7 днів в тиждень можуть собі дозволити люди, що вживають хімію.

Для якісного відновлення сон повинен бути не менше 7-8 годин. Так як м’язи ростуть коли ми спимо.

Чи не тренуємося коли відчуваємо біль в м’язах. Легка хворобливість і надути м’язів – не привід прогуляти тренування. А ось відчуття того, що біль свідчить про травму говорить про необхідність або дати ще день відпочинку, або зменшити робочі ваги на 30-50 відсотків.

Конкретні травми взагалі окрема тема. Якщо у вас немає досвіду і ви не лікар, то при травмах відразу до лікаря!

Крок 7. Не доводимо до перетренованості Перетренированность

В прагненні наростити м’язи, народ часто перегинає палицю і заводить свій організм в стан перетренованості. Занадто часті й інтенсивні тренування, після яких організм не встигає відновитися, призводять організм в катаболічну стан. Падають силові показники, і разом з ними починає пропадати м’язова маса, зменшується рівень тестостерону, падає апетит і бажання тренуватися.

Суть тренувань, а точніше набору м’язової маси проста: навантажуємо м’язи, тобто даємо незвичний рівень навантажень і йдемо додому їсти і спати. Висновок: організм навантажуємо, створюємо для нього стрес, якщо з’являються ознаки перетренованості, йдемо на відпочинок.

Готовим питание сами Крок 8. Готуємо собі їжу самі

Для приросту м’язової маси потрібно три складових: тренування, харчування, відпочинок або відновлення. Кожен з них в результаті займає десь по 30 відсотків. Тобто, погано тренуємося – мінус 30 відсотків, погане харчування, теж мінус 30 відсотків на збільшення м’язової маси. Так от якщо ми тренуємося годину – годину і п’ятнадцять хвилин, то і на приготування їжі повинно йти чимало часу, а не вівсянку запарити за п’ять хвилин.

Виділіть час для планування та приготування вашого харчування для росту м’язової маси . Запасіться якісними продуктами на тиждень або дві, щоб не було проблем типу: «що б такого з’їсти?» Процес споживання калорій потрібно завжди контролювати. Інакше м’язи не будуть рости.

Кожен більш-менш успішний атлет завжди знає, що він їстиме сьогодні і завтра. Так як всі атлети готують свій раціон для набору маси самі собі. Я вище писав, що харчування це 30 відсотків вашого успіху. Цифра досить перебільшена, тому що може результат залежатиме від харчування куди більше, ніж на 30 відсотків. Читайте статтю про те яке повинно бути харчування до і після тренування для набору маси.

Пам’ятайте: набір або скидання ваги супроводжує завжди правильне харчування, і до нього потрібно докласти максимум зусиль і уваги.

Це дуже не просто, постійно стежити за калоріями, але якщо будь все так легко, то все вже стали б мега атлетами.

Крок 9. Слідкуйте за стресами і прибирайте їх

Чи траплялося вам цілий день перебувати в стані стресу? Чи були у вас якісь ускладнення в житті? Доводиться вам прибувати тривалий час під чиїмось тиском? Якщо відповідь так, то вам буде важче наростити м’язову масу. Будь-який стрес крім тренувального шкодить приросту м’язів.

В організм є таке поняття як пріоритетність. І ось завдання з виживання і підтримки організму в нормі мають більш високий пріоритет, ніж нарощування м’язової маси. Що це означає?

Коли ви піддані стресу, то організм думає, що ви перебуваєте в небезпеці. І всю енергію він відправляє на протистояння цим небезпекам. У нашому випадку це стреси. Захист від стресів забирає левову частку енергії, а на зростання м’язів майже нічого не залишається.

Крім цього, стрес призводить до великого викиду катаболічного гормону – кортизолу, він прямо протидіє тестостерону, знижує швидкість приросту м’язів. Стрес здатний перетворити здорового атлета в хіляк.

Однозначної відповіді на питання як впоратися зі стресами просто не існує. Все залежить від самого стресу і його джерела. Якщо він пов’язаний з якимось чоловіком, то спробуйте його уникати. Стреси пов’язані з нестачею часу можна спробувати вирішити за допомогою реорганізації розкладу дня. До деяких стресів потрібно просто звикнути. Будь-який стрес потрібно постаратися прибрати і залишити тільки один – стрес від тренувань. Так як нарощування м’язів для нашого організму – розкіш.

Крок 10. пристосовуватися

І так, припустимо, ви поступово додаєте до свого харчування тільки якісні калорії, тренуєтеся добре, але чомусь не ростете. Можливо, ви ставитеся до людей, які в принципі погано ростуть. З цим теж можна впоратися. Буває таке, що ваша м’язова маса зростає, а жирова в цей час ставати менше і вага набирається дуже повільно. З цього було б досить непогано перевіряти склад вашого тіла. Це можуть зробити фахівці або можна спробувати спеціальні калькулятори. Посилання на один з них я дам в який-небудь з наступних статей.

Іноді просто потрібно додатково збільшити калорійність. Трапляється так, що у вашому харчуванні недостатньо калорій або вашому організму потрібно ще більше енергії для росту м’язів. Можна навіть трохи збільшити кількість жирів. Якщо вага стоїть, то жири не зашкодять.

І ще один маленький рада. Не опускайте руки якщо раптом відразу не отримали очікуваного результату. Якщо протягом двох тижнів нічого не змінилося, то ще раз переглянете свій спосіб життя відповідно до наведених вище рекомендацій. І у вас все вийде.

Теми: дієта
Поширити196ВідправитиПоширити25Tweet123СкануватьВідправитиPin44
Попередня

Краще спортивне харчування для набору м'язової маси – ТОП-6 необхідних добавок

Наступна

Ефективні вправи для схуднення живота і боків

Александр Прядко

Александр Прядко

Наступна
Ефективні вправи для схуднення живота і боків

Ефективні вправи для схуднення живота і боків

На скільки кг можна схуднути за місяць

На скільки кг можна схуднути за місяць

Що таке сушка тіла і як її робити правильно – харчування і поради

Що таке сушка тіла і як її робити правильно - харчування і поради

Прокоментувати
  • ТОП
  • Коментарії
  • Останні
Ефективна програма тренувань для чоловіків для схуднення в тренажерному залі

Ефективна програма тренувань для чоловіків для схуднення в тренажерному залі

27 Листопада, 2019
На скільки кг можна схуднути за місяць

На скільки кг можна схуднути за місяць

29 Листопада, 2019
Ефективні вправи для схуднення живота і боків

Ефективні вправи для схуднення живота і боків

29 Листопада, 2019
Гибкий Motorola RAZR качественные рендеры

Новый Motorola Razr 2019 показали со всех сторон

Apple AirPods Pro - Новые вакуумные наушники

AirPods Pro – новые беспроводные наушники от Apple

Огляд ASUS ZenBook UX325J: в авангарді технологій

Огляд ASUS ZenBook UX325J: в авангарді технологій

Огляд ASUS ZenBook UX325J: в авангарді технологій

Огляд ASUS ZenBook UX325J: в авангарді технологій

7 Вересня, 2020
HTC VR – я ваш реальність хитав

HTC VR – я ваш реальність хитав

1 Жовтня, 2020
Огляд Xiaomi Mi Electric Scooter 1S: оновлений бестселлер

Огляд Xiaomi Mi Electric Scooter 1S: оновлений бестселлер

7 Вересня, 2020
РЕКЛАМА
PROvse

Copyright © 2019 PROvse.com.ua

Категории

  • Про проект
  • Реклама
  • Умови використання
  • Контакти

Follow Us

Без результатів
Смотреть все результаты
  • Про Стиль
  • Про Технології
  • Про Спорт
    • Тренінги
  • Про Смачне
  • Про Туризм
  • Рецепти
  • Огляди
  • Вхід

Copyright © 2019 PROvse.com.ua

Привіт!

Реєстрація з Facebook
Реєстрація з Google
ЧИ

Вхід

Забули пароль?

Створити акаунт!

Вход с Facebook
Вхід с with Google
ЧИ

Заповни всі поля

All fields are required. Вхід

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Вхід