Як перетворити жир в м’язи
Серед людей, далеких від занять в тренажерному залі, часто можна почути величезну кількість актуальних і дуже цікавих запитань. Наприклад: як перетворити жир в м’язи ?
- Що для цього потрібно?
- Яку програму тренувань використовувати?
- Вас цікавлять відповіді на ці питання?
Тоді читайте уважно.
Для початку, необхідно добути філософський камінь – великий артефакт, без якого алхімія неможлива. Далі, роздягнутися догола і в повний місяць скупатися в багнюці на перехресті 5 доріг, примовляючи – «жир піди, м’яз прийди …»
Звичайно, це щонайповніше марення. Перетворити одне речовина в інше, за рідкісними винятками, нереально. Принаймні на сьогоднішній день. Однак, питання «перетворення» жиру в м’язи не позбавлений сенсу.
Що приймають за перетворення жиру в м’язи
Відходивши в зал 2-3 місяці, новачок починає помічати, що вага його тіла майже не змінюється, але фігура набуває атлетичні риси. Через незнання він робить висновок, що жир став м’язами.
Насправді, за час занять, м’язова маса збільшилася, а жир просто згорів. Тому і вага залишився відносно незмінним.
Знаючі люди скажуть, що і це неможливо, так як процеси набору м’язової маси і спалювання жиру мають принципові відмінності.
Так, це так. Щоб ефективно нарощувати м’язи, потрібно забезпечити надлишок калорійності, тобто споживати більше, ніж затрачаєш. А для того щоб спалити жир, навпаки – необхідно витрачати більше енергії, ніж споживаєш за день.
– Але як пояснити одночасне зростання м’язів і спалювання жиру у новачків?
Організм новачка не звик до навантажень, це надзвичайний стрес, через який відбувається найсильніший викид анаболічних гормонів. Тіло новачка «думає», що настав час боротися за виживання і активізує всі системи на повну потужність.
З тієї ж причини, для екстреного отримання енергії організм в першу чергу використовує резерви – жирові відкладення.
Цим пояснюється одночасне зниження жирового прошарку і збільшення м’язової маси у початківців атлетів . На жаль, так не може тривати вічно – через 2-3 місяці вступає в силу принцип: хочеш стати більше їж більше, хочеш стати менше – обмежуй свій раціон.
Ще на один виняток з правил
Якщо в першому випадку мова йшла про новачків, то в другому – про досвідчених спортсменів, які кинули тренування і заплили жиром.
Такі атлети, відновлюючи тренування, досить швидко призводять себе в форму. Чому?
Тому що за роки наполегливої роботи в тренажерному залі, у них виробилася м’язова пам’ять, а жир згоряє через зрослу потреби організму в енергії. Однак, як тільки атлет повертає колишню форму – халява закінчується і знову доводиться чергувати періоди массонабора і сушки.
Чому неможливо перетворити жир в м’язи
– Це різні тканини, які виконують абсолютно різні функції, мають різний склад і не синтезуються одна в іншу.
М’язова тканина має великий набір функцій. З неї складаються такі органи, як мова, гортань, глотка і серце.
Також м’язи беруть участь в скороченні і захисту внутрішніх органів, підтримці тіла в просторі, забезпеченні рухів очей, ковтанні і транспортуванні їжі, реакції на гормони.
М’язи споживають багато енергії. Чим більше м’язова маса, тим складніше забезпечити надлишок калорійності, а значить, зайва вага набрати важче. З цієї причини, топові бодібілдери, щоб набрати масу, нерідко споживають по 5-10, а іноді 15 тис. Кілокалорій за день.
Функції жирової тканини
На відміну від м’язів, жирова тканина куди менш функціональна. Вона забезпечує енергетичний резерв організму на випадок нестачі поживних речовин. Жир захищає черевну порожнину і органи від механічних впливів, а також впливає на теплообмін організму.
Виходячи з різниці виконуваних функцій обох видів тканини, можна впевнено сказати, що питання як перетворити жир в м’язи, абсолютно не є спроможним.
Чи можна перегнати жир в м’язи?
– В теорії жир можна використовувати як джерело енергії для побудови нових міофібрил, тобто перегнати його в м’язи.
На практиці це може спрацювати для новачка або кинув тренування спортсмена. Для інших, така схема неможлива.
Причина: Жир – це резерв, а не основне джерело живлення.
Як тільки організм звикає до стресу (навантажень), він переходить на основне джерело енергії – вуглеводи. З цього моменту, для використання жиру в якості харчування, спочатку потрібно витратити енергію, отриману з їжі.
У такій ситуації, нарощувати м’язи вже не можна, так як немає надлишку калорійності, а якщо його забезпечити, то ні про яке спалюванні підшкірно жиру мови бути не може, оскільки для харчування будуть використовуватися нутрієнти, що надходять з їжі. Отже, перегнати жир в м’язи так само неможливо, як і перетворити його в них.
Підіб’ємо підсумок
Як перетворити жир в м’язи? Ніяк – це неможливо. Тому що бодібілдинг – НЕ алхімія, а її не існує. Одночасно спалювати жир і нарощувати м’ясо, так само не вийде, оскільки ці два процеси мають принципові відмінності.
Якщо хочете спалити жир – менше споживайте калорій, ніж витрачаєте. Мета набрати м’язову масу – забезпечте надлишкову калорійність. Але одночасно отримати і те і інше, не вийде – не можна всидіти на двох стільцях, звичайно, якщо у тебе не величезна ж … ізненная позиція.
Всім світ.