Площа моєї ділянки – близько 10 соток. Полуницю і помідори я не вирощую, на дачі ми з сім’єю воліємо відпочивати. Відповідно, засіяно все це справа доброї датської газонної сумішшю. І все в ній здорово за винятком того, що хоча б раз на тиждень траву потрібно косити. Спочатку це прикольно, але в минулому році я відверто втомився і вирішив автоматизувати процес, купивши робота-газонокосильщика.
Вибір припав на Bosch Indego – реклама, популярність бренду і настійні рекомендації продавця в магазині зробили свою справу.
Передбачалося, що це чудо техніки косить газон дуже рівно, буквально смуга в смугу, а не хаотично, плюс створює карту саду і акуратно зрізає траву по периметру. На жаль, на ділі все виявилося не так райдужно. По-перше, на ділянці крім трави ростуть ще й фруктові дерева – приблизно на відстані в 3-4 метри один від одного. Їх, як і всю територію в цілому, я акуратно «обвів» проводом обмеження периметра.
В інструкції було сказано, що після 2-3 перших циклів робот все запам’ятає і почне робити свою роботу по вивіреному алгоритму. Однак замість цього косарка їздила навколо периметра і біля дерев, потім відповзала на метр в сторону і зупиняючись назавжди.
Терпіти це було рішуче неможливо, і я спробував прибрати провід, прокладений навколо дерев. Після цього Indego заробив більш-менш нормально, але … в якийсь момент знову зупинився. Траплялося це з періодичністю раз в 2-3 дня, доводилося робити регулярний скидання на заводські установки.
Поки трава не дуже висока, стригла косарка досить якісно і рівно. Але як тільки трава підростала, то робот чомусь починав акуратно складати скошені відрізки довжиною в 2-4 сантиметри прямо поверх газону. І збирати це висохле сіно доводиться вручну граблями. Рекламна історія зі стрижкою внахлест, звичайно, теж на ділі виявилася не такою ідеальною: як настройки не крути, а смуга не зістрижену трави постійно залишається те тут, то там.
Тепер пара слів про якість і сервісі Bosch. Через п’ять днів після початку використання у Indego зламалося колесо, і довелося везти його в сервіс в Москву.
Новий апарат мені видали лише через 35 днів, і він теж виявився несправний: чи не визначався провід периметра. Спочатку прокладати 300 метрів проводу, а потім тут же його діставати назад з землі – то ще задоволення. Словом, вийшло так, що купив я косарку в травні, а фактично користуватися почав тільки в серпні. Попутно довелося вручну допрацьовувати конструкцію коліс, оскільки вони постійно відвалювалися, а запасні ножі в інтернет-магазинах днем з вогнем не знайти. У підсумку чудо техніки вирушило назад до виробника, благо хоч гроші повернули швидко.
До вибору заміни я підійшов вже більш відповідально – самостійно перечитав купу статей та відгуків в Інтернеті. І ось вже 2 місяці по моїй дільниці повзає робот-газонокосильщик фірми Robomow.
Спочатку я хотів купити модель RS622, але в наявності її не виявилося, довелося брати RS612. Дуже боявся знову помилитися, проте в результаті не пошкодував: якщо порівняти обидва пристрої лоб в лоб, то це як «Запорожець» і «Мерседес». Robomow – апарат зовсім іншого рівня. Перше, що здивувало, – меню. Спочатку здалося, що якось замало налаштувань, але на ділі їх цілком вистачає. Графік косіння регулюється дуже просто і швидко: потрібно вибрати час, коли робот працювати не буде, і відзначити дні. Зробити це досить один раз, а не кожні три дні відразу після скидання установок, як це було з Indego.
Крім того, у косарки дуже вдала модульна конструкція. Якщо руки ростуть з потрібного місця, то окремі деталі легко замінити самостійно. Погодьтеся, не завжди є час, бажання і можливість везти 20 кілограм заліза і пластику в сервіс. Також в RS612 вбудований датчик дощу: при попаданні пристойного кількості води на корпус робот зупиняється сам. І це правильно, адже якщо косити в дощ, то трава набивається між ножів.
Виколупувати її звідти – задоволення нижче середнього. У моделі Bosch такої функції не передбачено. Ну і найголовніше: косить газон RS612 набагато акуратніше, хоча іноді невеликі «острівці» все ж залишаються. Лікується це збільшенням інтенсивності покосу. Окреслені на початку відкликання 1000 м 2 я згодом збільшив до 1350 м 2 – напевно справа в цьому, тому що в специфікаціях рекомендована площа газону становить 1200 м 2 .
Але зате Robomow окремо прокашівает 4 зони різної форми, а розробники Bosch, очевидно, вважають, що у всіх один ідеально рівний прямокутний або квадратний газон без єдиної купини.
Роботом можна керувати вручну зі смартфона на iOS або Android. По правді кажучи, косити так зовсім не цікаво, але зате зручно при необхідності переміщати RS612 з одного місця на інше.
Без певних недоліків теж, звичайно, не обійшлося. Якість збірки хоч і гарне, але через тиждень використання заскрипів один з двигунів. Вирішив змастити сам. Модульна конструкція дозволила легко зняти мотор власноруч менше ніж за хвилину. Мастило в редукторі є, але її мало, та й майже всі розмазано по краях, а на шестернях порожньо. Було б добре, якби виробник приділяв цьому увагу – все ж не кожен готовий лізти в надра робота.
Другий момент полягає в тому, що заявлена функція Robomowпо косіння країв працює тільки уздовж доріжок або краю газону, якщо потрібно покосити траву вздовж паркану або будинку залишиться смужка в 3-5 сантиметрів. Bosch не маючи цієї функції, залишає 11-15 см.
Але в підсумку, якщо порівнювати Bosch з Robomow, то при майже рівній ціні в доларах однозначно виграє Robomow.
P.S. Цей пост бере участь в конкурсі постів в блогах iXBT.com