Кому-то свиняче коліно може здатися вельми грубим і занадто примітивним блюдом, але насправді це шедевр простий, але ситної кухні. Може бути, це не найбільш ласий шматок, проте він коштує недорого і насичує організм краще за будь-XXL-шаурми.
Рулька жирна, у неї специфічний запах, який нічим не виведеш, – так, все це є. Однак про це забуваєш, коли розмазувати столовим ножем по хрусткій скоринці сильним гірчицю, нанизуєш на вилку шматок шкури і ніжного як ангельський поцілунок м’яса, підчіплюють на час, що залишився на столовому приладі місце маринований цибулька, кладеш в рот і відчуваєш, як смакові сосочки божеволіють від вибухонебезпечного смакового збудження. Після цього слід надпити порядна ковток пива і відчути, як твоя душа підноситься кудись вгору, вище Вальгаллу і Едемському садів. Це космічне задоволення і в той же час ситні харчі для справжніх чоловіків і гурманів, які не вважають калорії і знають, що шкура – це неймовірно смачно.
Варіант №1, канонічний

Як тільки рульку ні готують: і на вогні, і в казані, і просто смажать. Але ми вибрали найзручніший для приготування і найближча до канону спосіб. І обов’язково з пивом, інакше смак не той.
Інгредієнти:
– Свиняча рулька – 1 шт.
– Морква – 2 шт.
– Цибуля ріпчаста – 2 шт.
– Часник – 3 зубчики.
– Лавровий лист – 2 шт.
– Чорний перець – 10 горошин.
– Пиво темне – 1 л.
– Цукор – 3 ст. л.
– Соєвий соус – 1 ст. л.
– Гірчиця – 3 ст. л.
– Сіль – за смаком.
Приготування:
1. Ретельно промиваємо рульку, позбавляючи її від скверни мясобойні і порочного способу життя.
2. нашпиговують рульку зубчиками часнику. У свинячого коліна є природні кордони між волокнами, і деякі вважають за краще засунути часточки туди. Ми рекомендуємо запустити часник в надрізи, інакше він може просто випасти.
3. Беремо велику каструлю, кладемо туди рульку, заливаємо пивом. Обов’язково темним, оскільки у нього більш насичений смак. Чим яскравіше і смачніше пиво, тим цікавіше смак самої рульки. Але «Гіннес» з його кавовими нотками не підійде, занадто вишукано. У класичному рецепті пива потрібно багато – фактично воно замінює воду протягом усього готування. Але якщо витрачатися на рульку не хочеться, то можна обійтися одним літром, а решта залити водою. Повір, різниця буде не дуже велика.
4. Кидаємо лавр, 2 столові ложки солі, нарізані моркву і цибулю (дрібнити не треба, можна порубати великими шматками), перець. Для більшого аромату можна додати болгарський перець, помідори і корінь імбиру. На смак це вплине не сильно, зате допоможе побороти настирливий свинський аромат, через якого багато свиней недолюблюють. Так що якщо в холодильнику є овочі, які подвяли, можеш сміливо кидати їх в бульйон.
5. Варимо нашу ногу 2-2.5 години. Дуже багато залежить від м’яса. Якщо свиня стара і порочна, то можна протримати на вогні і всі три години. Не забувай знімати піну.
6. Дістаємо рульку, даємо їй полежати, обсохнути.
7. Змішай в тарілці гірчицю, мед, трохи пивного бульйону і соєвого соусу і за допомогою пензлика намаж на рульку. Можна зробити надрізи на шкірі – тоді сховався під нею жир буде витоплюється, а кірка стане більш хрусткою. Плюс соус проникне набагато глибше.
8. Відправ рульку на 30-40 хвилин в духовку.
Можна спробувати приготувати на основі отриманого пивного бульйону якусь юшку. Шкода таку красу виливати. Але якщо візьмешся, будь готовий до того, що бульйон вийде занадто жирним, а нав’язливий смак пива буде не скрізь доречний, в борщі вже точно. Чи потрібна тобі така радість – вирішуй сам. Один раз у мене вийшов відмінний суп, в іншій – абсолютно неможлива погань. Краще не ризикувати.
Варіант №2, що не канонічний

Є інший варіант, який не канонічний, але теж дуже смачний. Для різноманітності замінимо пиво квасом. Присмак вийде інший, колір теж, але враження суто позитивні. Ми настійно радимо брати розливний квас, ні в якому разі не магазинний. Нічого фантастичного, просто смачно.
Інгредієнти:
– Свиняча рулька – 1 шт.
– Цибуля ріпчаста – 2 шт.
– Часник – 2 головки.
– Лавровий лист – 2 шт.
– Чорний перець – 10 горошин.
– Квас (або пиво) – 2 л.
– Цукор – 3 ст. л.
– Сіль – за смаком.
Приготування:
1. Миємо рульку, шпігуем часником (все, як і раніше). За допомогою гострого ножа робимо надрізи на шкірі. Заливаємо квасом (або пивом, якщо ти вибрав його) і залишаємо маринуватися кілька годин.
2. Вибираємо глибоке деко або глибоку сковороду, кладемо туди рульку, квас, в якому вона маринувати, додаємо спеції, сіль, розрізаний наполовину цибулю і часник. Якщо взяв пиво, то додай цукор або мед, оскільки квас дає необхідну солодкість м’яса, а пиво – немає.
3. Накривай посуд кришкою або фольгою і став на 180-200 градусів в розігріту духовку на 2 години.
4. Було б непогано, якби після першої години ти перевернув рульку, – тоді вона приготується більш рівномірно.
5. Дістаємо посуд, виймаємо рульку. Кладемо на плоску, суху посуд і відправляємо в духовку приблизно на 20-30 хвилин.
В принципі, любителі вина можуть готувати рульку в вині. Вийде не менш смачно, але трохи по-іншому. Інгредієнти ті ж, спосіб приготування такий же. Тільки буде не зайвим додати гвоздику і чебрець. Інша справа, що готувати на вини вийде дорожче.
1. Нарізаємо цибулю тонкими кільцями.
2. Заливаємо оцтом, окропом і цукром.
3. Через годину можна їсти.
Гарнір
Але до м’яса дуже хочеться гарніру, і, на думку братів поляків і чехів, нічого кращого тушкованою квашеною капусти не знайдеш. Особисто я більше люблю рульку з запеченою картоплею, але не будемо відходити від канонів занадто далеко. Капуста так капуста.

Інгредієнти:
– Цибуля – 1 шт.
– Квашена капуста – 300 г.
– Панірувальні сухарі.
Приготування:
1. Спочатку підсмажуємо на маслі в сотейнику цибулю, потім додаємо отжатую капусту і обсмажуємо все разом.
2. Підливаємо півсклянки води або розсолу, зверху посипаємо панірувальними сухарями і ставимо рум’янитися в ту ж духовку, на нижній рівень, під рульки. Стеж, щоб вся рідина не википіла, – при необхідності підлий ще в процесі.
А найголовніше – це, звичайно ж, пиво або вино, гарна компанія і відчуття голоду. Краще і смачніше провести час неможливо.